REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Chris Kennedy na zebraniu wydziału stanowego KPA

Chris Kennedy na zebraniu wydziału stanowego KPA

-

Na ostatnim zebraniu wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej przed prawyborami obecni byli kandydaci ubiegający się o różne urzędy w Illinois. Największe zainteresowanie obecnych wzbudziło wystąpienie Chrisa Kennedy’ego, który zabiega o nominację Partii Demokratycznej na urząd gubernatora stanu Illinois.

Kennedy mówił o swoich kwalifikacjach na urząd gubernatora, również o doświadczeniu w zakresie biznesu i administracji. Kandydat m.in. zarządzał Merchandise Mart, centrum wystawienniczo-handlowym oraz był prezesem rady powierniczej Uniwersytetu Illinois w Chicago.

REKLAMA

Chris Kennedy jest katolikiem, pochodzi z rodziny wielodzietnej, ma jedenaścioro rodzeństwa, a jego żona czworo. Państwo Kennedy mają czworo dzieci. Kandydat stwierdził, że administracja rządowa jest podobna do rodzinnej. Wyraził zaniepokojenie sytuacją stanu Illinois. Bardzo chciałby, aby jego dzieci nie musiały opuszczać Illinois w poszukiwaniu lepszych możliwości rozwojowych. Jego zdaniem, konieczna jest reforma systemu edukacji publicznej. Szkoły publiczne powinny być finansowane poprzez podatki stanowe, a nie jak obecnie – przez podatki od nieruchomości. Pod tym względem stan Illinois jest wyjątkiem w całych Stanach Zjednoczonych – podkreślił kandydat. Kończąc swoje wystąpienie Chris Kennedy poprosił zebranych o poparcie jego kandydatury w nadchodzących prawyborach.

Na zebraniu obecny był także przedstawiciel Boba Fiorettiego, który ubiega się o stanowisko prezesa Rady Powiatu Cook oraz Thomas Gabryszewski, kandydat na sędziego z 10. okręgu sądowego i Juliette Barnas starająca się o nominację republikańską do Senatu Illinois.

Zebranie wydziału stanowego KPA odbyło się 26 lutego w przepełnionej sali parafialnej Our Lady Mother of the Church, pod adresem 8747 W. Lawrence Ave. w Chicago.

Jan Plachta

fot.Anna Zalińska

  • IMG_9853
  • IMG_9854
  • IMG_9885
  • IMG_9904

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks