REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

-

W czwartek 18 października w Rosemont koło Chicago rozpoczęły się trzydniowe obrady Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej. Podczas zjazdu wybierany jest nowy zarząd organizacji i dyskutowane są kwestie ważne dla żywotnych interesów polskiej społeczności w USA. Dyrektorzy KPA uczczą też stulecie niepodległości Polski uczestnicząc w koncercie.

Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej odbywający się w dniach 18-20 października, ma miejsce w hotelu Hyatt Rosemont (6350 North River Road) w Rosemont koło Chicago.
W pierwszym dniu spotkania, w części inauguracyjnej, prowadzonej przez Steve’a Tokarskiego i prezesa KPA Franka Spulę, wystąpił z przemówieniem kanclerz seminarium w Orchard Lake w Michigan ks. Mirosław Król, zaś gościem honorowym wieczornego przyjęcia i głównym mówcą był senator Rzeczypospolitej Jan Maria Jackowski.
Na piątek zaplanowano m.in. wybory zarządu, wystąpienie kongresmana Dana Lipinskiego (demokrata z 3. okręgu w Illinois) oraz wykłady profesorów Jamesa Puli i Donalda Pienkosia na temat popularyzacji wiedzy o Polsce w społeczeństwie amerykańskim i o polskiej kulturze w USA, a także prelekcję konsula honorowego RP w Missouri dra Wojciecha Golika o konieczności wprowadzenia przez rząd Polski przepisów traktujących sprawiedliwie emerytów mieszkających poza granicami RP (piątek po południu).
W sobotnim programie zjazdu są kolejne wystąpienia, złożenie sprawozdań z działalności wydziałow stanowych, rezolucje i podsumowanie obrad.
W niedzielę dyrektorzy KPA będą świętowali stulecie niepodległości Polski podczas uroczystego koncertu “Przeboje Niepodległej” w chicagowskim Orchestra Hall w śródmieściu.

Alicja Otap

a.otap @zwiazkowy.com

fot.KPA/Pixabay.com

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks