REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaBrawo Polonio! Podsumowanie zbiórki Fundacji Dar Serca

Brawo Polonio! Podsumowanie zbiórki Fundacji Dar Serca

-

Tegoroczny radioton Daru Serca w gościnnych progach Polvision i Radia WNVR 1030AM okazały się niezwykle owocne: łączna suma wyniosła aż 188 740 dolarów!

Zuzia jest  po operacji kręgosłupa, a Alan wprost z radiotonu wyrusza do szpitala na Florydzie
Zuzia jest po operacji kręgosłupa, a Alan wprost z radiotonu wyrusza do szpitala na Florydzie

Doroczna akcja zbierania funduszy dla chorych dzieci dowodzi po raz kolejny, jak potężną siłę mają media i jak wrażliwi są ich odbiorcy. Dziękujemy gorąco wszystkim, a szczególnie naszemu stałemu, niezwykle szczodremu sponsorowi o złotym sercu, który zadeklarował w tym roku aż 80 tysięcy dolarów. Zebrana kwota jest gwarancją, że kolejne dzieci oczekujące na operację, znajdą opiekę w Fundacji.

REKLAMA

Sukces ostatniej zbiórki to efekt pracy wielu osób: pracowników radia, telewizji i rzeszy wolontariuszy. Gorąca atmosfera, świetne tempo i rozmaitość tematów to zasługa redaktorów poszczególnych programów: w Polvision – Agnieszka Pokropek, Elżbieta Sawczuk, Karolina Dabała, Sergiusz Zgrzębski, Eugeniusz Jarząbek i Artur Stanisz, w radiu – Kamila Dworska, Marek Rzepkowski, Rafał Jurak, Małgorzata Ptaszyńska, Paweł Proczkowski i Krzysztof Arsenowicz. Ze strony fundacji pomagali: Dorothy Malachowski, Izabela Rybak, Ewa Lechowicz, Anna Piotrowska i Marek Jezuit. Odbieranie telefonów: Agata Jira, Ada Kokocinski, Eva Betka, Rysia Skirucha, Andrzej Fadrowski, Anna Wojtasik, Jolanta Puszkiewicz, Grażyna Sternal, Mira Czerpak, Joanna Zapałowicz. Wszystkim gorąco dziękujemy!

Zgodnie z tradycją Kapela Góralska swój krótki koncert zadedykowała wszystkim słuchaczom
Zgodnie z tradycją Kapela Góralska swój krótki koncert zadedykowała wszystkim słuchaczom

Poza złożeniem hojnych donacji, Oak Mill Bakery, Montrose Deli i restauracja Staropolska zapewniły pyszne jedzenie i słodkości. Dla deklarujących kwotę powyżej 200 dol., Grażyna i Marek Maneykowscy z Archer Gold ufundowali srebrne łańcuszki.

W ogólnej kwocie znalazła się suma uzyskana z aukcji pamiątkowej monety przekazanej przez Konsulat RP w Chicago, pierścionka z diamentami – dar Kazimierza S., zestawu łowieckiego z org. Zew Natury, rękawic z autografami Artura Szpilki i Krzysztofa Włodarczyka oraz szala z galerii Yolandy Lorente. Redaktor Bociąga dodał koszulkę z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dziękujemy!

Cieszymy się, że słuchacze i telewidzowie spotkali się z podopiecznymi Daru Serca: Zuzią i Alanem, z Lesterem, ciągle przebywającym w szpitalu oraz z tatą Marysi i mamą Alicji leczonych na Florydzie. Niezmiernie miło było gościć ks. Tadeusza Milka, proboszcza z parafii św. Borgii, konsula Konrada Zielińskiego i dr. Aleksego Dobradina. Pani konsul Paulinie Kapuścińskiej wdzięczni jesteśmy za piękne słowa wsparcia.

Red. Marek Rzepkowski i prezes Dorothy Malachowski
Red. Marek Rzepkowski i prezes Dorothy Malachowski

Dedykacja muzyczna kapeli góralskiej „Rajcorze” dla dzieci i słuchaczy uświetniła cały program. Wielkie trzydniowe emocje przełożyły się na wspaniały wynik finansowy, dzięki czemu pomoc następnym dzieciom przyjeżdżającym na leczenie do USA oraz kontynuacja zajęć dla dzieci specjalnej troski będzie możliwa. To właśnie jest prawdziwym wspólnym sukcesem, którego możemy sobie wszyscy pogratulować.

Przeprowadzenie zbiórki możliwe było dzięki przychylności i personalnemu zaangażowaniu pana Waltera Kotaby – właściciela Polnet Communication.

Za reklamę akcji dziękujemy Polvision, Radiu 1030AM, „Dziennikowi Związkowemu”, tygodnikom: „Program”, „Monitor” i „Chicagowska Rewia” oraz portalom internetowym.

Donacje można składać w biurach Polameru, sklepach Oak Mill Bakery, Montrose & Cicero Deli, Avenue Food Mart, Alexandra Foods, galerii Archer Gold oraz w domu Daru Serca.

Nasz tel. 847-671-2711.

Tekst: Anna Piotrowska, zdjęcia: Marek Jezuit

REKLAMA

2097779757 views

REKLAMA

REKLAMA

2097779995 views

REKLAMA

REKLAMA

2099576390 views

REKLAMA

2097780141 views

REKLAMA

2097780243 views

REKLAMA

2097780355 views