REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPNABill Conway z wizytą Związku Narodowym Polskim

Bill Conway z wizytą Związku Narodowym Polskim

-

Bill Conway, kandydat na prokuratora stanowego powiatu Cook, złożył wizytę z siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA) w Chicago, by przedstawić swój program wyborczy.

Spotkanie prowadził Frank Spula, prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej, któremu towarzyszyli przedstawiciele zarządu ZNP-PNA – sekretarz krajowa Alicja Kuklińska oraz skarbnik Steve Tokarski. Uczestniczyli też przedstawiciele policji chicagowskiej, związków zawodowych różnych organów ścigania oraz społeczności grecko-amerykańskiej i mediów.

REKLAMA

Bill Conway wyjaśnił, że chciałby zostać prokuratorem stanowym powiatu Cook, by zreformować ten urząd tak, by spełniał swoją rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa w Chicago i okolicach oraz brał udział w zwalczaniu korupcji w lokalnych władzach. Jednym z ważniejszych punktów jego programu wyborczego jest powstrzymanie napływu nielegalnej broni palnej do powiatu Cook oraz Illinois przy użyciu innowacyjnych metod i poprzez zacieśnianie współpracy z władzami federalnymi.

Conway jest z zawodu prawnikiem; pracował jako asystent prokuratora stanowego powiatu Cook. Jest też weteranem US Navy; jako oficer wywiadu marynarki wojennej służył w Afganistanie i Katarze.

W prawyborach Partii Demokratycznej powiatu Cook w marcu zmierzy z ubiegającą się o reelekcje Kim Foxx, aktualnie urzędującą prokurator i jeszcze dwojgiem kandydatów – Donną More, byłą pracownicą prokuratury i Bobem Fioretti, byłym radnym i byłym kandydatem na burmistrza, obecnie prawnikiem w prywatnej praktyce. O nominację Partii Republikańskiej ubiegają się były pracownik prokuratury Christopher Pfannkuche i emerytowany sędzia sądu okręgowego Pat O’Brien.

Prezes Spula stwierdził podczas mityngu, że ogromnie ważne jest zachęcanie wyborców, aby głosowali w prawyborach i zadecydowali o tym, kto weźmie udział w wyborach powszechnych w listopadzie. Wyraził tez przekonanie, że wybranie nominatów poszczególnych partii to równie ważny – a może nawet ważniejszy – etap demokratycznego procesu elekcyjnego.

Do sylwetki Billa Conwaya i tematu prawyborów powrócimy na naszych łamach. (ao)

Od lewej: prezes ZNP-PNA Frank Spula, kandydat na prokuratora Bill Conway, skarbnik Steve Tokarski i sekretarz Alicja Kuklińska
Zdjęcie: A. Otap

 

REKLAMA

2093119240 views

REKLAMA

2093119524 views

REKLAMA

2094915973 views

REKLAMA

2093119774 views

REKLAMA

2093119912 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093120053 views