REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PNA Bill Conway z wizytą Związku Narodowym Polskim

Bill Conway z wizytą Związku Narodowym Polskim

-

Bill Conway, kandydat na prokuratora stanowego powiatu Cook, złożył wizytę z siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA) w Chicago, by przedstawić swój program wyborczy.

Spotkanie prowadził Frank Spula, prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej, któremu towarzyszyli przedstawiciele zarządu ZNP-PNA – sekretarz krajowa Alicja Kuklińska oraz skarbnik Steve Tokarski. Uczestniczyli też przedstawiciele policji chicagowskiej, związków zawodowych różnych organów ścigania oraz społeczności grecko-amerykańskiej i mediów.

REKLAMA

Bill Conway wyjaśnił, że chciałby zostać prokuratorem stanowym powiatu Cook, by zreformować ten urząd tak, by spełniał swoją rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa w Chicago i okolicach oraz brał udział w zwalczaniu korupcji w lokalnych władzach. Jednym z ważniejszych punktów jego programu wyborczego jest powstrzymanie napływu nielegalnej broni palnej do powiatu Cook oraz Illinois przy użyciu innowacyjnych metod i poprzez zacieśnianie współpracy z władzami federalnymi.

Conway jest z zawodu prawnikiem; pracował jako asystent prokuratora stanowego powiatu Cook. Jest też weteranem US Navy; jako oficer wywiadu marynarki wojennej służył w Afganistanie i Katarze.

W prawyborach Partii Demokratycznej powiatu Cook w marcu zmierzy z ubiegającą się o reelekcje Kim Foxx, aktualnie urzędującą prokurator i jeszcze dwojgiem kandydatów – Donną More, byłą pracownicą prokuratury i Bobem Fioretti, byłym radnym i byłym kandydatem na burmistrza, obecnie prawnikiem w prywatnej praktyce. O nominację Partii Republikańskiej ubiegają się były pracownik prokuratury Christopher Pfannkuche i emerytowany sędzia sądu okręgowego Pat O’Brien.

Prezes Spula stwierdził podczas mityngu, że ogromnie ważne jest zachęcanie wyborców, aby głosowali w prawyborach i zadecydowali o tym, kto weźmie udział w wyborach powszechnych w listopadzie. Wyraził tez przekonanie, że wybranie nominatów poszczególnych partii to równie ważny – a może nawet ważniejszy – etap demokratycznego procesu elekcyjnego.

Do sylwetki Billa Conwaya i tematu prawyborów powrócimy na naszych łamach. (ao)

Od lewej: prezes ZNP-PNA Frank Spula, kandydat na prokuratora Bill Conway, skarbnik Steve Tokarski i sekretarz Alicja Kuklińska
Zdjęcie: A. Otap

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks