REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Biało-czerwony weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Biało-czerwony weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

-

U nas nadal dominują barwy biało-czerwone! Byliście drodzy Czytelnicy  na Paradzie Konstytucji 3 Maja? To może rozpoznacie siebie na zdjęciach w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”! W tym wydaniu także mamy dla was relacje nie tylko z parady, ale także z większości wydarzeń, które jej towarzyszyły: byliśmy pod pomnikiem Kościuszki, gdy składano kwiaty; na koncercie konstytucyjnym i bankiecie po paradzie, na mszach za Ojczyznę w kościołach św. Wojciecha i Świętej Trójcy oraz na uroczystej gali Konsulatu Generalnego RP w Muzeum Polskim w Ameryce.

Nie zapominamy też o Dniu Matki, który wypada w najbliższą niedzielę. Z polonijnymi supermatkami rozmawiała red. Anna Rosa. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA

2147483647 clicks

W tym wydaniu mamy także teksty o legalizacji marihuany w Illinois – o tym pisze red. Grzegorz Dziedzic oraz o wojnie handlowej USA kontra Chiny pióra red. Jolanty Telegi. Warto przeczytać!

Do tego z wydarzeń polonijnych niezwiązanych z paradą mamy recenzję z wystawy poznańskich malarzy w Muzeum Polskim w Ameryce, relację z wizyty prawnuczki Jarosława Iwaszkiewicza oraz z pobytu delegacji Kongresu Polonii Amerykańskiej na majowych obchodach w Polsce i ze spotkania prezesa ZNP i KPA Franka Spuli z uczniami  John F. Kennedy High School, a także ze spotkania Polonii z generałem Andrzejem Pawlikowskim i historykiem dr. Lechem Kowalskim w Domu Podhalan.

Dokładamy też wiadomości z Chicago i Illinois, część czwartą pełną porad, smacznych przepisów, wydarzeń sportowych – w tym także tych z polonijnych boisk, oraz z konkursem, w którym wygrać możecie tablet Amazon Kindle Fire. Na deser nie przegapcie naszego Magazynu Weekendowego “Kalejdoskop” oraz dwóch części z ponad tysiącem ogłoszeń!

#NiePrzegap i #CzytajZNami!

fot.Ewa Malcher

 

REKLAMA

2131970006 views

REKLAMA

REKLAMA

2131970021 views

REKLAMA

REKLAMA

2133766341 views

REKLAMA

2131970031 views

REKLAMA

2131970034 views

REKLAMA

2131970038 views