REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaBędą do wygrania darmowe bilety na koncert Polonia Restituta

Będą do wygrania darmowe bilety na koncert Polonia Restituta

-

Trwają intensywne przygotowania do koncertu Polonia Restituta. Organizatorzy ufundowali pulę bezpłatnych biletów do wygrania i zapewnili specjalną linię autobusową do kościoła św. Wojciecha .

REKLAMA

Przypominamy, że wspólnota kościelna Save St. Adalbert Church (Uratujmy Kościół Świętego Wojciecha) wspólnie z Chicago Chopin Society (Chicagowskim Towarzystwem Chopinowskim) zaprasza Polonię na koncert Polonia Restituta z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysty koncert odbędzie się w niedzielę, 9 września o godzinie 4 po południu, w kościele św. Wojciecha w chicagowskiej dzielnicy Pilsen.

Bilety, których ilość jest ograniczona można już nabywać w następujących lokalizacjach: DOMA przy 6287 S Archer, księgarni Źródło przy 5517 W Belmont Ave, sklepie Rich’s Deli 857 N Western Ave oraz online www.chicagochopinsociety.com

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na renowację kościoła św. Wojciecha.

W trosce o melomanów organizatorzy przeznaczyli pulę biletów na nagrody w quizie wiedzy o kościele św. Wojciecha i z historii o niepodległości Polski, który będzie przeprowadzany na radiowej antenie i na łamach naszej gazety.

Ku wygodzie osób pragnących wziąć udział w koncercie zaplanowano również odpłatny transport na trasie do i z kościoła św. Wojciecha.

Najprawdopodobniej przystanki autobusowe będą znajdowały się przy ulicy Belmont, przy Centrali Radia Maryja i na skrzyżowaniu Belmont i Milwaukee. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce.

Tekst: Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Dariusz Piłka

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Sprawdź, czy potrafisz:

Przykładowy zestaw 2 pytań, na które prawidłowa odpowiedź może zagwarantować uczestnikowi gazetowego i radiowego quizu 1 darmowy bilet na koncert Polonia Restituta:

1) Kto podpisał w imieniu Polski traktat wersalski?

Prawidłowa odpowiedź: Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski

2) Gdzie znajduje się grób świętego Wojciecha?

Prawidłowa odpowiedź: W Polsce, w Gnieźnie

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha

Trwa akcja na rzecz uratowania zabytkowego, wybudowanego przez Polonię kościoła św. Wojciecha, któremu grozi likwidacja. Organizacja Save St. Adalbert Church prowadzi zbiórkę funduszy mających ocalić historyczny polonijny kościół.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła

Osoby, które chciałyby przekazać swe dary na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim
– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 8 rano.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 pm.

Rys historyczny
Kościół pw. św. Wojciecha, znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago, jest architektoniczną perłą. Parafia św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich imigrantów. Jej wnętrze wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim i zwieńczona dwiema wieżami na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

(inf. wł.)

1 KOMENTARZ

  1. Jusz dawno muwilem aby ratowac kosciol sw Wojciecha
    Powinnismy organizowac w nim koncerty z taka acustyka bylo by dlanich zasztytem
    Wszyscy zaproszeni Piosenkarz i Muzycypowinni miec obowiazek tam wystopic
    i pieniaszki przeznaczyc na ogromny cel ratowania Kosciola.

    z powarzaniem Jan Huk

REKLAMA

2105489313 views

REKLAMA

2105489545 views

REKLAMA

2107285936 views

REKLAMA

2105489687 views

REKLAMA

2105489787 views

REKLAMA

2105489895 views