REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaAnioły z Chicago z prezentem dla Ali z Polski

Anioły z Chicago z prezentem dla Ali z Polski

-

Podczas mikołajek fundacji You Can Be My Angel zebrano ponad 19 tys. dolarów

_DSC0952
Na motorowych saniach do dzieci przybył długo oczekiwany św. Mikołaj

 

REKLAMA

Blisko tysiąc uczestników, polonijne gwiazdy sportu i sceny teatralnej oraz ponad 19 tys. dolarów zebranych dla chorej na raka pięcioletniej Alicji Kosmali z Sosnowca – to efekt charytatywnych mikołajek, które 15 grudnia w restauracji „Janosik” zorganizowała polonijna fundacja You Can Be My Angel.

_DSC0934
Wolontariusze chicagowskiej fundacji kwestują na rzecz Alicji Kosmali

Większość atrakcji została przygotowana z myślą o najmłodszych. Nieziemską wręcz zabawę dla maluchów zaserwowała dzieciom Agata Paleczny ze swoją drużyną księżniczek z Warsztatów Teatralnych. Z wypiekami na twarzy dzieci szukały św. Mikołaja, który przywiózł prezenty i walczyły na śnieżki, co prawda ze sztucznego śniegu, bo i stok do zabaw był w balowej sali, ale i tak śnieżnym igraszkom nie było końca. Mali uczestnicy bawili się i pozowali do zdjęć z klaunami Bubu i Awee. W minikoncercie wystąpiły przedszkolaki ze Zrzeszenia Polskich Przedszkoli oraz Bogumiła Nęcka z dziecięcym zespołem akordeonistów.

Zabawy najmłodszych wzbogaciły występy zespołów góralskich „Gronik”, „Wanta”, „Ślebodni” oraz kapela Władysława Pawlikowskiego. W programie artystycznym pojawili się także Maggie Babiarz i Andreas Kapsalis, którzy doskonale dopasowali się do nastroju imprezy, zapraszając do wspólnej zabawy najmłodszych jej uczestników.

_DSC0920
Do dzieci zawitały postaci ze świata bajek

Na kilkunastu stoiskach rodzice mogli zafundować swoim pociechom malunki na twarzach, baloniki, zabawki i stroiki choinkowe, nie wspominając o najróżniejszych smakołykach. Sympatyczne organizatorki z fundacji „I ty możesz zostać moim aniołem” – wspierane organizacyjnie i finansowo (czekiem na 1000 dolarów) przez motocyklistów z klubu Highlander Riders – zadbały także o dorosłych. Był kiermasz świąteczny, loteria z cennymi nagrodami i licytacja sportowych pamiątek. Ofiarowane przez boksera Andrzeja Fonfarę rękawice sprzedano za tysiąc dolarów, a ich nowym właścicielem został Jan Czupta.

Internetowy przekaz na żywo z tej niecodziennej imprezy realizowała firma ArTV, która także zapewniła antenową rozmowę z Alicją Kosmalą i Marcinkiem Sporkiem, który przed rokiem był bohaterem podobnego wydarzenia, a teraz po przejściu leczenia cieszy się zdrowiem.

Oprócz sportowców –  pięściarza Andrzeja Fonfary i kierowcy samochodowego Piotra Fetela, uczestników odwiedził polonijny kandydat na szeryfa powiatu Cook Tadeusz Pałka, wspierając akcję pomocową czekiem na sto dolarów. Obecna była Królowa Związku Podhalan Paulina Perhoń oraz zastępca konsula generalnego Robert Rusiecki.

_DSC0973
Tadeusz Pałka wręcza Katarzynie Romanowskiej czek. Z prawej Magdalena Stefanowicz

– Bardzo się cieszę, że moją ciężką pracą, którą wykonuję na ringu, mogę komuś pomóc – powiedział Andrzej Fonfara, który jest stałym bywalcem charytatywnych imprez organizowanych przez Katarzynę Romanowską i jej koleżanki z fundacji. Bokser zdradził, że po ostatniej zwycięskiej walce jest szansa na pojedynek z Adonisem Stevensonem z Kanady o pas mistrzowski federacji WBC. Decyzja powinna zapaść po świętach.

– Nasze niedzielne mikołajki przyniosły dochód w kwocie 19 306 dolarów – powiedziała Katarzyna Romanowska. – Wszystkim gościom, darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Dzięki wam wszystkim rosną szanse na wyleczenie Alicji. Jesteście aniołami, którzy dają jej nadzieję na normalne, zdrowe życie! Na pokrycie kosztów leczenia potrzeba około 160 tysięcy dolarów.

_DSC0944
W sali „Janosika” spadł nawet śnieg

– Nasza akcja pomocy dla Alicji trwa więc dalej. W niedzielę 22 grudnia wolontariusze naszej fundacji będą obecni we wszystkich lokalizacjach Shop and Save Market, aby kwestować na rzecz naszej małej bohaterki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy są z Alicją i naszą fundacją You Can Be My Angel – podsumowała imprezę jej przewodnicząca Katarzyna Romanowska.

Osoby pragnące dowiedzieć się więcej o leczeniu Alicji mogą odwiedzić stronę: www.alicjakosmala.blogspot.com

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

1 KOMENTARZ

  1. (19.02.2005) Poeta, kompozytor i piosenkarz – Leszek Długosz będzie gościem kolejnego „Czwartku Literackiego” w zakopiańskiej Bibliotece Publicznej. Leszek Długosz ukończył filologię polską na UJ, studiował też na wydziale aktorskim PWST w Krakowie. W latach 1965-68 występował w Piwnicy Pod Baranami. W 1973 roku wydano jego debiutancki tomik poezji pt. „Lekcja rytmiki”. W dorobku muzycznym ma m.in. 4 płyty autorskie. Spotkanie z Leszkiem Długoszem 24 lutego o godzinie 18.oo. Dzień później Leszek Długosz poprowadzi w zakopiańskiej galerii Politechniki Krakowskiej Stara Polana XIX Wieczór przy Świecach Spotkanie autorskie pt. „Dusza na ramieniu” rozpocznie się o godzinie 17.oo. (19.02.2005) Nowotarski konkurs fotograficzny przyciąga rokrocznie coraz większą liczbę uczestników. Jubileuszowy XXV wernisaż Międzynarodowego Konkursu im. Jana Sunderlanda pt. „Krajobraz Górski” odbędzie się w czerwcu. W kwietniu 25-lecie wystawy chcą uczcić Szwajcarzy: Mówił burmistrz Marek Fryźlewicz.

REKLAMA

2107679431 views

REKLAMA

REKLAMA

2107679663 views

REKLAMA

2109476054 views

REKLAMA

2107679804 views

REKLAMA

2107679903 views

REKLAMA

2107680011 views