REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Andersiki przyznane!

Andersiki przyznane!

-

ARTP8118

24 października w kościele pod wezwaniem św. Tekli w Chicago odbyły się uroczystości Dnia Patrona szkoły im. gen. Władysława Andersa połączone z obchodami Dnia Nauczyciela.

REKLAMA

Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych osób. Gośćmi honorowymi szkolnej uroczystości byli m.in. przedstawiciele okręgu 13. Związku Narodowego Polskiego – Wanda Juda i Janina Kopacz, członkowie MGM Anders oraz grono weteranów z Tadeuszem Terlikowskim, pilotem Dywizjonu 303 na czele.

Po mszy św. odbyła się akademia. Po powitaniu i przedstawieniu gości honorowych przez dyrektor szkoły Wandę Penar, uczniowie starszych klas wystawili przygotowany przez nich spektakl słowno-muzyczny, poświęcony drodze bojowej podkomendnych patrona szkoły gen. Władysława Andersa. Były wiersze, pieśni oraz informacje dotyczące żołnierskiej drogi II Korpusu od wyjścia z Rosji, przez piaski palestyńskiej pustyni, po zdobycie Monte Cassino, a później Ankony i Bolonii. Przedstawienie powstało pod kierownictwem nauczycielek Jadwigi Cisowskiej i Sylwii Babińskiej, oprawę muzyczną zapewniła Wiesława Dziedzic.

W drugiej części programu młodzież, wzorując się na ceremonii wręczenia Oskarów, uhonorowała swoich wychowawców statuetkami zwanymi Andersikami. Nagrody w ośmiu kategoriach, od aktorki pierwszoplanowej, czyli nauczycielki najbardziej przyciągającej uwagę dzieci na lekcjach, po nagrodę aktora komediowego, dla nauczyciela z największym poczuciem humoru, otrzymali wszyscy pedagodzy. Za całokształt dwudziestopięcioletniej pracy na rzecz szkoły im. gen. Andersa statuetkę Andersika otrzymała dyrektor Wanda Penar.

Sobotnia uroczystość odbiegała organizacyjnie od typowych szkolnych akademii. Różnorodność programu, świetne przedstawienie, a przede wszystkim spora dawka uczniowskiego humoru pokazały, że oficjalne obchody nie muszą być nudne, a zaduma i refleksja nie kłócą się z humorem i dobrą zabawą.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

  • ARTP8118
  • ARTP8104
  • ARTP8091
  • ARTP8088
  • ARTP8086
  • ARTP8085
  • ARTP8084
  • ARTP8079
  • ARTP8070

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks