REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Amerykański Dzień Weterana i Narodowe Święto Niepodległości RP

Amerykański Dzień Weterana i Narodowe Święto Niepodległości RP

-

11 listopada w USA obchodzony jest Dzień Weterana, święto państwowe. Polonia w Chicago – jak w całych Stanach Zjednoczonych oraz rodacy w Polsce – obchodzi też Narodowe święto Niepodległości Rzeczypospolitej. Uroczystości dotyczące obu świąt są skromne, w większości wirtualne, ze względu na restrykcje epidemiczne. Niektóre odbyły się już w miniony weekend.

Dziś w USA obchodzony jest Dzień Weterana, święto państwowe, honorujące żołnierzy w służbie podczas pokoju i działań wojennych. Na lokalnych cmentarzach w sektorach wojskowych mają miejsce apele poległych. Skromniejsza niż w poprzednich latach uroczystość została zaplanowana na chicagowskim Soldier Field przy pomniku Doughboy, 1410 S. Museum Campus Dr. W programie ma być salwa honorowa oraz wirtualne występy orkiestr wojskowych. Listę uroczystości zaplanowanych w Chicago i okolicach można znaleźć na stronie AARP (organizacji seniorów) pod adresem: https://local.aarp.org/chicago-il/veterans-events/.

Polonia w Chicago tak, jak w całych Stanach Zjednoczonych, obchodzi też Narodowe święto Niepodległości RP. Niektóre wydarzenia odbyły się już w miniony weekend, połączone z obchodami 100-lecia Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

W Polsce rząd apelował o pozostanie w domach podczas Narodowego Święta Niepodległości ze względu na pandemię COVID-19. Większość zaplanowanych uroczystości ma charakter zdalny. Więcej o obchodach w Polsce na s. 6 dzisiejszego wydania.

Relacja z uroczystości, które już odbyły się w Chicago w minioną sobotę i niedzielę, ukaże się w najbliższym wydaniu weekendowym.

(Inf. wł.)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks