REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaAmbasadorowie Światowych Dni Młodzieży z wizytą w Chicago

Ambasadorowie Światowych Dni Młodzieży z wizytą w Chicago

-

raban6x4F

W Polsce przygotowania do Światowych Dni Młodzieży idą pełną parą. Na światowy chrześcijański zlot do Krakowa polonijną młodzież starszą i młodszą w najbliższy weekend zaprosi ambasador ŚDM, muzyk rockowy Darek „Maleo” Malejonek. Grupa ambasadorów ŚDM, pomimo zmęczenia podróżą i napiętym grafikiem znalazła czas na wizytę w redakcji „Dziennika Związkowego”.

REKLAMA

Gitarzyście legendarnych zespołów Izrael, Houk, Armia, a obecnie Maleo Reggae Rockers w amerykańskiej podróży towarzyszy córka Ola oraz zakonnice z krakowskiego zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: siostra Gaudia Skass i siostra Emanuela Gemza. Radosna i uduchowiona grupa przyjechała do Chicago, aby zachęcić chicagowską Polonię do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku.

– To jest niesamowite święto, nieprawdopodobne wydarzenie. Na Światowe Dni Młodzieży przyjeżdża parę milionów ludzi z całego świata. Radosnych, pełnych energii, niosących Dobrą Nowinę. Jestem przekonany, że to nadchodzące wydarzenie da ludziom w Polsce nadzieję, zapali w Polakach iskrę. Zobaczą duchowy świat, który jest radosny. Że wystarczy wznieść się ponad swoje codzienne problemy, a niebo się otwiera – mówi Darek Malejonek.

– To wielkie święto wiary, ale też wielka przygoda. Ten rok, Rok Miłosierdzia to czas szczególnej łaski. ŚDM będą okazją do poznania ludzi z całego świata, ale przede wszystkim do dzielenia się Bożym Miłosierdziem – mówi siostra Emanuela. – Miłosierdzie zawsze zakłada obustronność, żeby otrzymać – musisz coś z siebie dać, otworzyć się – dodaje siostra Gaudia.

Darek Malejonek, który szczerze opowiada podczas spotkań z młodzieżą i fanami o swojej duchowej przemianie i zachęca do otwartości na duchową rzeczywistość, dodaje: – Zwracamy się do tych, którzy już są w Kościele, chcemy ich zmotywować i zachęcić do bycia z nami w Krakowie na ŚDM, ale i do tych, którzy się zagubili i czują się słabi. Niesiemy im doświadczenie Mocy Bożej, Chrystusa Żywego.

– Światowe Dni Młodzieży zaprzeczają stereotypowi, że chrześcijanie są smutni. Na tych zlotach ludzie cieszą się swoją wzajemną obecnością, a radość wyrażają tańcem, śpiewem i ewangelizacją. Jest w Kościele miejsce dla ludzi młodych – dodaje córka Maleo, Ola.

raban6x4T

Spotkania z chicagowską Polonią odbędą się w kościele św. Trójcy w Chicago. W programie m.in wspomnienia z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, modlitwy, konferencja ŚDM, spotkania z ambasadorem ŚDM Darkiem Malejonkiem, siostrami Gaudią i Emanuelą. Zainteresowani wzięciem udziału w ŚDM w Krakowie będą mogli znaleźć informacje o zorganizowanych grupach wyjazdowych. Wciąż można zostać wolontariuszem ŚDM, a na zakończenie zlotu uczestniczyć w spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Do pomocy przy organizacji i obsłudze zlotu szczególnie potrzebni są młodzi ludzie z biegłą znajomością języka angielskiego i polskiego.

– Człowiek, który żyje tylko dla siebie jest totalnie nieszczęśliwy. Dopiero kiedy Chrystus przychodzi do twojego życia, masz szansę poczuć, że nie jesteś sam i zobaczyć coś więcej niż czubek własnego nosa. Serdecznie zapraszamy na spotkania polonijną młodzież, ale też ich rodziców. Jeśli uda nam się wskrzesić ducha u choćby jednej osoby, to nasza służba ma sens – mówi Malejonek.

Informacje na temat chicagowskich spotkań i wyjazdu na ŚDM można uzyskać pod numerem tel. (773) 340-3135. Informacje na temat tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – na stonie internetowej: www.Krakow2016.com

Grzegorz Dziedzic

gdziedzic@zwiazkowy.com

Zdjęcia: Piotr Serocki

 • DSC_5655
 • DSC_5652
 • DSC_5637
 • DSC_5635
 • 5   DSC_5655
 • 4   DSC_5646
 • 3    DSC_5654
 • 2    DSC_5642
 • 1   DSC_5648

 

REKLAMA

2115365686 views

REKLAMA

2115365918 views

REKLAMA

REKLAMA

2117162308 views

REKLAMA

2115366058 views

REKLAMA

2115366157 views

REKLAMA

2115366265 views