REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Akcja „Zima u pogorzelców”. Idzie zima. Również u pogorzelców z Prospect Heights

Akcja „Zima u pogorzelców”. Idzie zima. Również u pogorzelców z Prospect Heights

-

 

 

REKLAMA

fot.Ewa Malcher

To jest KOSZ, który nam w redakcji udało się skompletować dla jednej z rodzin, która ucierpiała w pożarze w Prospect Heights. Każdy z nas robiąc przedświąteczne zakupy, dorzucił coś ekstra do swojego koszyka w sklepie i wyszedł z tego kosz i prawie dwa pudła dobroci. Akcję koordynowała dzielnie nasza księgowa Małgosia Fidowicz. Efekt widać na zdjęciu. Kosz odebrał pan Janusz Stanowski, który przekaże go wybranej przez nas rodzinie. Relacji z tego wydarzenia szukajcie w specjalnym wydaniu ,,Dziennika Związkowego” na Święto Dziękczynienia już w najbliższą środę, 21 listopada.

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Choć od pożaru na osiedlu River Trails Condominiums w Prospect Heights, który strawił blisko sto mieszkań, minęły już prawie cztery miesiące, pogorzelcy stanęli teraz przed zupełnie nowym wyzwaniem: zima i pierwsze święta, dla wielu wciąż bez własnego dachu nad głową. Kilkanaście rodzin, które w pożarze straciły cały dobytek, musi na nowo zaopatrzyć się w ciepłą odzież.

Większość darów, które otrzymały w lipcu poszkodowane rodziny, to odzież letnia. Teraz mile widziane są nowe lub lekko używane kurtki, płaszcze, czapki, szaliki, rękawiczki i buty – damskie, męskie oraz dziecięce. Można je składać w siedzibie naszej redakcji, która mieści się w budynku Związku Narodowego Polskiego pod adresem 6100 N. Cicero Ave w Chicago. Telefon do nas: (773) 763-3343 wew. 234.

Nadal mile widziane są również wpłaty na konto Fundacji River Trails Fire Victims. Wszelkie datki pomogą umilić święta potrzebującym rodzinom i pomogą w zakupie niezbędnych rzeczy na zimę.

Fundacja River Trails Fire Victims
TCF Bank: 2771119669
Routing Number: 271972572

fot.EPA/Jacek Boczarski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks