REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zimno-ciepły weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Zimno-ciepły weekend z “Dziennikiem Związkowym”

-

Zapraszamy do lektury weekendowego wydania ,,Dziennika Związkowego”. Piszemy w nim m.in. o tym, co działo się w ostatnich dniach z pogodą i klimatem. Chicago znów zostało nazwane Chiberią, a niskimi temperaturami pobiło nie tylko Alaskę i Syberię, ale także i Arktykę. Tymczasem w ciągu kilkunastu najbliższych godzin czekają nas … niemal upały! Będzie prawie 50 st. F! O tym dlaczego tak się dzieje, i jakie zimy były i będą w Chicago piszą red. Agnieszka Oskiera i red. Grzegorz Dziedzic. #NiePrzegapcie!

W ubiegłym tygodniu byliśmy na polonijnej studniówce i otwarciu obchodów Dni Kultury Polskiej w Niles. Mamy dla Was relacje z tych wydarzeń. A także z wieczoru poezji ks. Twardowskiego w AGK, niedzieli na łyżwach ze Zrzeszeniem Amerykańsko-Polskim oraz koncertu kolędników u Podhalan. Obserwowaliśmy także przedwyborcze spotkanie radnego Ariela Reboyrasa z Polonią. O komisarzu Danie Patlaku i politycznych tarciach w powiecie Cook, których ofiarą może się stać podatnik, pisze red. Alicja Otap.

REKLAMA

W weekendowym wydaniu polecamy także lekturę dwóch wywiadów. W pierwszym z nich, Grażyna Auguścik zapowiada trzecią edycję festiwalu ,,Chopin in the City”. Mówi m.in. o promowaniu Chopina, ale także o promowaniu Polski i Polonii. W drugim wywiadzie o balu Związku Lekarzy Polskich i roli, jaką będzie pełnić w nim Teatr Pieśni i Tańca Wici, z prezesem ZLP prof. Markiem Rudnickim rozmawia red. Joanna Marszałek. Zapraszamy do lektury!

Do tego dokładamy jak zwykle część czwartą z poradami, przepisami, wydarzeniami z życia szkół polonijnych, konkursem oraz dużą ilością sportu – w tym tego polonijnego. Oczywiście nie może zabraknąć w tym tygodniu zapowiedzi wielkiego święta futbolu amerykańskiego – Super Bowl.

Dla poszukujących, sprzedających i kupujących mamy dwie części pełne ogłoszeń. Do tego pełen ciekawych artykułów Magazyn Weekendowy “Kalejdoskop”. #NiePrzegap, #CzytajZNami i #TrzymajSięCiepło!

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko pięknie i ładnie, ale nie widzę żadnej wiadomości na temat barbarzyństwa jakie zaczyna się szerzyć w Stanach Zjednoczonych. Najpierw gubernator Stanu NY podpisał prawo zapewniające aborcję do momentu urodzenia dziecka. Najbardziej przykry widok, to uśmiechnięte panie obok gubernatora w czasie podpisywania ustawy. Gdyby je ubrać w wiadome mundury z okresu II wojny światowej, to można zrozumieć ich radość, ale w wolnym kraju? Następna rzecz to wypowiedź gubernatora Virginii, który nie ma nic przeciw zamordowaniu dziecka nawet po urodzeniu, jeżeli tak zdecyduje matka. Ta wypowiedź nie oburzyła towarzyszy demokratów, ale domagają się jego ustąpienia za stare zdjęcie na którym jest przedstawiony z twarzą pomalowaną na czarno. Do takiego barbarzyństwa nie byli zdolni komuniści w PRL, ale są zdolni współcześni “demokraci” w USA. Czy redakcja DZ tego nie dostrzego?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks