REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia4 rocznica katastrofy smoleńskiej w centrum Chicago. Wyznawcy polskości przyszli z racami...

4 rocznica katastrofy smoleńskiej w centrum Chicago. Wyznawcy polskości przyszli z racami i groźbami

-

Grupa około 200 osób pojawiła się w sobotę w centrum Chicago, by domagać się powołania międzynarodowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wznoszono hasła grożące komunistom śmiercią, odpalono race, przy których odśpiewano hymn narodowy, domagano się także obecności lokalnych polonijnych liderów.

DSC_4560DSC_4542

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

Pełna relacja z sobotniej demonstracji w weekendowym “Dzienniku Związkowym”.

Zdjęcia: Dariusz Lachowski

9 KOMENTARZE

  • To dla nas wielka nobilitacja być w gronie “faszystów”. Dzisiejsza retoryka ,podobnie jak ta stalinowska,mianem faszystów określała prawdziwych patriotów i ludzi wiernych Polsce .Twardy kręgosłup moralny to w obecnej dobie faszyzm i moher.Hierarchia wartości ,po obydwu stronach wciąż ta sama.
   Dziękujemy.

 1. Obawiam się, ze kiedy cała Ameryka rozmawia o hate crime – to TA Polonia nie prezentuje niczego innego. Bez znaczenia pod jaką ideologie się podpinają – twarze wprost ze stadionu mówią wszystko za siebie. Mam nadzieję, że ktoś przytomny zaintersuje tą grupą FBI

 2. Grzesiu posłuchaj.
  “Szerlok Holmes” to przy tobie pikuś.Jeśli ty z kiepskiej jakości zdjęcia potrafisz wyczytać, czy ktoś jest bywalcem stadionów czy nie.Cóż jeszcze wyczytałeś z naszych oczu,mimiki twarzy,złowrogich spojrzeń?
  Tak ,część z nas jest kibicami,kochamy nasze kluby ,miasta,Ojczyznę.Zbrodnia?
  FBI,CIA?Moherowych beretów akurat nie mieliśmy na sobie, bo było trochę za ciepło 🙂 .Może 11 listopada ;).Co was tak niepokoi ?To,iż chcemy dowiedzieć się prawdy o Smoleńsku,czy to ,że mamy Ojczyznę w sercu i manifestujemy to w narodowych barwach.Może to ,że kościół katolicki jest dla nas wartością?Łyse głowy?
  W czym tkwi problem?

 3. Nie rozumiem, co Pan, Panie PATRIOTA robi wobec tego w Ameryce?
  Skoro taka miłość do klubów, miast i ojczyzny – to pierszym lotem -nad WIsłę, a tam, razem z kolegami możeci spalic kolejną tęczę…oczywiście w imię miłości ojczyzny.
  Bo wygląda na to, że macie monopol na patriotyzm.

 4. I to jest wasze spektrum patriotyzmy,gdy kończą się argumenty” to pierwszym lotem -nad Wisłę”. Zrozum chłopie (choć nie wiadomo ,przecież gender -{wymyślony przez kościół }zależy kim się czuje nasz obrońca “tenczy”męski,żeński,czy nijaki :),gdyby Polsce nie zaserwowali PRL-bis,to nikogo z Nas by tu nie było.Przecież chcemy tylko normalności.Powrotu do kraju,chciałbym by moje dzieci uczyły się w Polsce, bym mógł pomagać mojej rodzinie,która mieszka w Polsce, nie tylko materialnie.Emigracja zarobkowa to nie moja wina,wspólny mianownik większości emigrantów to pieniądze.Uwarunkowania są rożne: dzieci,żona,czy nawet zwykła próżność-zależy od człowieka.
  Jedno jest pewne, sprawy polskie mnie interesują,ponieważ mnie dotyczą.Kraj moich rodziców,dziadków itd.,wreszcie najważniejsze ,tam się urodziłem,wychowałem i ukształtowałem!

  I na koniec mistrz:
  „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.”

  • Panie Patriota AC ten sam mistrz werbalny wydal osad “Myśmy tak od­bieg­li od in­nych na­rodów, że święci­my klęski, gdy tam­te święcą zwycięstwa.”

 5. Jak myślisz dlaczego Roman Dmowski w 1925 roku pisze te słowa.”Polska polityka i odbudowanie państwa” tytuł wymowny.Nie mówi w nim,ze jesteśmy takim narodem,że to nasza cecha od zawsze,a raczej jest to pewna formula ,którą nam narzucili.Nie wiem czy wiesz,iż w Polsce były rozbiory.Chciał tę mentalność właśnie zmienić,ODBUDOWAĆ.

  I kolejny:
  “Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.”
  Myśli nowoczesnego Polaka, 1903

REKLAMA

2116255058 views

REKLAMA

2116255274 views

REKLAMA

REKLAMA

2118051653 views

REKLAMA

2116255397 views

REKLAMA

2116255486 views

REKLAMA

2116255582 views