REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPracownica Lufthansy rozdzieliła polskie siostry

Pracownica Lufthansy rozdzieliła polskie siostry

-

Olivia i Julia na lotnisku

13-letnia Olivia i 9-letnia Julia 26 lipca wracały do Chicago z wakacji w Polsce. Podczas przesiadki na lotnisku we Frankfurcie stewardessa linii Lufthansa wzięła za rękę młodszą dziewczynkę, do starszej zaś powiedziała: „Stój tutaj i czekaj, aż ktoś po ciebie przyjdzie”. Olivia próbowała protestować, ale kobieta powiedziała: „Przykro mi” i oddaliła się z Julią. Obie dziewczynki przeżyły szok. Ostatnia rzecz, której się spodziewały, to rozdzielenie na lotnisku. O traumatycznych przeżyciach swoich i córek opowiada nam Monika Gogola z Lockport, matka dziewczynek.

– To były trzecie wakacje moich córek w Polsce i nigdy przedtem podczas podróży nie zostały rozdzielone, zawsze były razem. Nie wiem dlaczego pracownica linii lotniczych zignorowała bezpieczeństwo dziecka. Nie wyobrażam sobie, żeby kobieta mogła się zachować w sposób tak bezduszny i lekkomyślny; pozostawić dziewczynkę na zatłoczonym, ogromnym lotnisku, jednym z największych na świecie, w czasach, kiedy ciągle słyszy się o aktach przemocy i uprowadzaniu dzieci – mówi nam Monika Gogola.

REKLAMA

Olivia przeżyła chwile grozy w nieznanym otoczeniu. Próbowała prosić o pomoc pracowników lotniska, ale ją zbywano odsyłając do kogoś innego. Udało się jej dodzwonić do ciotki w Polsce, która zawiadomiła matkę dziecka w USA, że Olivia znajduje się bez opieki na lotnisku. Matce i córce udało się nawiązać kontakt za pośrednictwem Skype’a, w który wyposażony jest smartfon dziewczynki. Pani Gogola, choć sama bardzo zdenerwowana, próbowała uspokoić płaczącą, przerażoną córkę. Przekonała ją, żeby zaczęła szukać gate’u, a następnie towarzyszyła jej rozmawiając przez telefon do chwili, aż dziewczynka odnalazła gate Z 52 i czekającą tam siostrę, też spłakaną.

Dziewczynki z mamą, Moniką Gogola

– Do córki rozmawiającej ze mną na Skype’ie podszedł pracownik Lufthansy i zaglądając w kamerę powiedział, że zajmie się moimi dziećmi. Napisali też na bilecie Olivii „Do not separate sisters!”, niestety trochę za późno. Lufhansa gwarantowała mi przed wyjazdem, że podczas podróży siostry będą razem, nie zostaną rozdzielone, ale niestety, firma nie dotrzymała słowa. Gdy leciały do Polski, wszystko było w porządku. Nie wiem, co się stało w drodze powrotnej i chcę, żeby przewoźnik mi to wyjaśnił. Owszem dzwonili z przeprosinami z Frankfurtu, ale niczego mi nie wyjaśnili – mówi mocno wzburzona matka dzieci.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem przewoźnika, prosząc o komentarz. Rzeczniczka Lufthansy na rejon Ameryki Północnej Christina Semmel powiedziała nam, że wydział obsługi klienta linii lotniczych przygląda się sprawie i sprawdza, czy wniesiona została formalna skarga w imieniu poszkodowanych. Zapewniła, że firma przeprasza młode pasażerki, które znalazły się w przykrej sytuacji i zachęciła rodzinę, by skontaktowała się z wydziałem obsługi klienta. Podkreśliła, że bezpieczeństwo pasażerów jest zawsze priorytetem Lufthansy.

Jak informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej, rokrocznie jego samolotami podróżuje samodzielnie (bez rodziców i opiekunów) około 70 tys. dzieci. Za dzieci w wieku od 5 do 11 lat podróżujące samotnie, linie wymagają od opiekunów opłacenia kosztów eskorty podczas rejsu (150 dol. w przypadku lotu międzynarodowego). Dziecko w wieku od 5 do 11 lat może też podróżować pod opieką osoby, która ma co najmniej 12 lat. Dodatkowo, na specjalne życzenie rodziców, linie zapewniają opiekę podczas rejsu młodzieży w wieku od lat 12 do 17.

Monika Gogola nie wyklucza, że będzie dochodzić zadośćuczynienia na drodze sądowej.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

fot.arch. rodz.

17 KOMENTARZE

  • Jasiu jestes poprostu Jasiu…ciulu na ropa..od tego sa linie lotnicze kiedy podejmuja sie przewozu mlodocianych pasazerow to gwarantuja opieke..pracownica Lufthansy ktora rozdzielila siostry powinna od razu wyleciec z pracy za taki wystepek..

  • przestan pie…przyc bo to nie matki wina. Ludzie musza pracowac, maja obowiazki. Fakt dzieci najwazniejsze ale tutaj wina ewidentna pracownikow przewoznika. i bardzo slusznie, ze chce odszkodowania.

 1. Jeśli matka jest paniusia, jak twierdzi wcześniejszy komentator, to ja tez jestem paniusia bo bym tak samo postępila.
  Bym ich tylko i dlatego sadziła żeby dać nauczkę.
  Siostry nigdy nie powinny być rozłączone i nie powinny przeżyć traumę one jak i ich matka.
  W dzisiejszych czasach są jakieś jaja z obsługa lin lotniczych i jeśli wydaje im się to normalne to trzeba ruszyć droga sądowa

  • Bo lecąc do Polski Lufthansa zawsze jest przesiadka , w Polsce zreszta tez jesli leci sie dalej niż do Warszawy, wiec skoro nie masz pojęcia to nie pouczaj

  • A masz Ty człowieku pojecie że różnica miedzy tymi biletami to czesto +100% ceny biletu? Loty z przesiadką można spokojnie dostac za 2500 zł za to te bez przesiadki to 4000-5500 zł Jest różnica? Zwłaszcza na 2 biletach? A pamietajmy że to nie jest nigdy jedyny wydatek jesli chodzi o wakacje. Matka posyła dzieci na wakacje do Polski co roku, mało kto tam tak robi, to duży wydatek.

 2. Nie wszyscy mieszkaja w Warszawie zeby doleciec bezposrednio, do innych miast niestety trzeba leciec z przesiadka. Skandalem jest przede wszystkim to, ze dziewczynka zostawiona kompletnie bez opieki.
  Wielu moich znajomych posyla dzieci do Polski pod opieka stewardes I nie slyszalam zeby ktis mial problem. Slono sue za to placi I oni maja obowiazek dowiezc dzieci do celu. Ja tez bym pozwala linie lotnicze na miejscu mamy. I nie osadzajmy rodzicow.wszyscy chetnie pojechalibysmy sobie na wakacje do Polski tylko niestety to troche kosztuje. Dobrze wiec ze chociaz dzieci moga pojechac.

  • Prosty człowieku, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia… Linie lotnicze miały obowiązek zapewnić tą opiekę tak jak zapewniają niepełnosprawnym asystę albo wózek – i jest to wliczone w cenę biletu!

 3. Nieulega watpliwosci ze wine ponosza linie przewozowe w tym przypadku Lufthansa bo w koncu pobieraja oplate I to nie mala z tego co widze . Moim zdaniem gdyby to byly moje dziecko/dzieci wyslal bym „Lotem” bezposrednio bez przesiadek I zapewne bardziej bezpieczniej I dla dzieci komfortowo bo jest Polska obsluga .

REKLAMA

2097977907 views

REKLAMA

REKLAMA

2097978140 views

REKLAMA

2099774532 views

REKLAMA

2097978283 views

REKLAMA

2097978384 views

REKLAMA

2097978494 views