REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia25 lat z Radiem Chicago WPNA − C'est magnifique!

25 lat z Radiem Chicago WPNA − C’est magnifique!

-

av8e3127

Dwa świetne koncerty były kulminacyjnym punktem obchodów 25-lecia Radia Chicago WPNA 1490 AM w szczelnie wypełnionej sali Copernicus Center 4 grudnia, mimo pierwszej w tym roku śnieżycy. Twórcy popularnej polonijnej audycji − z zawodu i zamiłowania muzycy − przygotowali program niezwykle starannie, na wysokim poziomie artystycznym −„C’est magnifique!”, jak śpiewał niedzielnego wieczoru Bruno Gatinet.

REKLAMA

Muzyczne wrażenia poprzedzała część oficjalna wieczoru prowadzona przez twórców audycji Radio Chicago Sławomira Bielawca i Waldemara Ładę oraz mistrzynię ceremonii Kingę Modjeską, dyrektorkę teatru Scena Polonia. Zebranych powitał Frank Spula, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego, największej polonijnej organizacji, która jest właścicielem rozgłośni radiowej WPNA 1490 AM. Spula dziękował za pracę dla rozgłośni i Polonii, i mówił z uznaniem o wysokim, profesjonalnym poziomie audycji Radio Chicago, której często sam z przyjemnością słucha.

List gratulacyjny od konsula generalnego RP Piotra Janickiego przekazał wicekonsul Konrad Zieliński, który również gorąco dziękował twórcom i pracownikom audycji za działalność medialną, promocję kultury i języka polskiego na amerykańskiej ziemi. Odczytane też zostały listy gratulacyjne od gubernatora Bruce’a Raunera i burmistrza Chicago Rahma Emanuela.

Korespondencja z życzeniami, podziękowaniami i gratulacjami nadeszła też z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ministra Arkadiusza Mularczyka, marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu RP senatora Stanisława Karczewskiego, wicemarszałka Senatu Adama Bielana, senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego − senator Anny Marii Anders, posła PiS Jacka Sasina, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego oraz europosłanki PiS Jadwigi Wiśniewskiej.

− Życzenia i gratulacje otrzymaliśmy z różnych stron świata. Szczególnie cieszą nas słowa uznania z Polski, doceniające naszą działalność informacyjną i opiniotwórczą – mówił nam Bielawiec.

Założyciele Radia Chicago gorąco podziękowali słuchaczom, sponsorom audycji, a także zespołowi redakcyjnemu za długoletnią współpracę i rzetelne, profesjonalne dziennikarstwo. Wręczyli pamiątkowe dyplomy i kwiaty: Krystynie Skoczylas,Tatianie Kotasińskiej, Alicji Otap, Barbarze Bartel, Grzegorzowi Grdeniowi, Andrzejowi Mikołajczykowi i Zbigniewowi Banasiowi, a także byłej członkini redakcji Annie Barauskas.

Dyrektor generalny rozgłośni WPNA 1490 AM Jacek Niemczyk wyraził uznanie dla twórców audycji Radio Chicago za działalność medialną wręczając im pamiątkowe statuetki w postaci mikrofonów.

Część artystyczną rozpoczął Waldemar Łada zachwycając widzów wirtuozerią gry na akordeonie, a następnie wraz Bruno Gatinetem, czarującym i utalentowanym francuskim piosenkarzem i aktorem, przenieśli widownię w klimat paryskich kafejek wykonując stare, znane przeboje, m.in. „Champs-Élysées”, „C’est magnifique !” i „Milord”. Publiczność zachwyciły także hity z dawnych lat w nowym, jazzowym opracowaniu i aranżacji Sławka Bielawca.

Nowe życie wstąpiło w dobrze znane piosenki, takie jak „Już nie zapomnisz mnie”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy” i „Pamiętasz była jesień”. Ciepły głos i ekspresja sceniczna wokalistki Agnieszki Iwańskiej świetnie się wpisały w piękno i nostalgię utworu, podobnie jak solówki poszczególnych muzyków grupy jazzowej Antykwariat, który grał w składzie: Sławomir Bielawiec − fortepian, Jan Zieńko − gitara, Krzysztof Pabian − kontrabas, Rob Denty − saksofony i Jarek Łukomski − perkusja. Po koncercie pozostał niedosyt. Chciałoby się to przeżyć jeszcze raz albo posłuchać płyty, jeśli powstanie.

Atrakcją wieczoru była też wystawa plastyczna. Można było obejrzeć rzeźbę Marty Niziołek oraz fotografie Krzysztofa Babirackiego, Karola Korzeniowskiego i Macieja Maksymowicza, a także znakomitej jakości reprodukcje obrazów Jana Styki.

W imprezie wzięło udział około 250 osób. − Cieszymy się, że publiczność doceniła wysoki poziom artystyczny naszej uroczystości − stwierdził Bielawiec, a Łada dodał: − Jubileusz był dla nas powodem do radości, okazją do podsumowania 25 lat pracy w eterze i podziękowania wszystkim współpracownikom, radiosłuchaczom i reklamodawcom.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Zdjęcia Artur Partyka

 • av8e3086
 • av8e3089
 • av8e3095
 • av8e3099
 • av8e3107
 • av8e3113
 • av8e3118
 • av8e3120
 • av8e3124
 • av8e3127
 • av8e3129
 • av8e3135
 • av8e3140
 • av8e3143
 • av8e3144
 • av8e3158
 • av8e3160
 • av8e3166
 • av8e3173
 • av8e3194
 • av8e3204

2 KOMENTARZE

 1. Trzymanie ręki w kieszeni i kapelusz na głowie świadczy o tym, że to kmiot. Cóż, chłopak z prowincji chce być modny, „trendy” Po modzie widać, że jesteście trochę zapóźnieni. Kobiety nie odsłaniają ramion (i nie pokazują cellulitis 😉 ) oraz siadają tak, żeby barchanów nie było widać. Poza tym wszystkiego najlepszego z okazji Waszego jubileuszu !

  • Czlowiek z reka w kieszeni i w kapeluszu jest gwiazda kabaretow francuskich i europejskich, przyjechal na Koncert specjalnie z Paryza. Nazywa sie Bruno Gatinet. Na zdjeciu ujety w trakcie scenicznego wykonywania jednej z piosenek. Dobry artysta gra na scenie – nie tylko spiewa i nazwanie go kmiotem to swiadectwo niedoinformowania i braku jakiejkolwiek kultury. Pewnie kiedy sie Pan zechce kilka razy wybrac do teatru, kabaretu i na ambitne koncerty Pana pojecie Kultury sie rozszerzy. Na razie – polecam…… disco-polo.

REKLAMA

2115238898 views

REKLAMA

2115239130 views

REKLAMA

REKLAMA

2117035520 views

REKLAMA

2115239270 views

REKLAMA

2115239369 views

REKLAMA

2115239477 views