REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia21-latka, która śmiertelnie potrąciła Marka Bajsona, była pod wpływem alkoholu

21-latka, która śmiertelnie potrąciła Marka Bajsona, była pod wpływem alkoholu

-

21-letnia Sheryl Perry usłyszała w poniedziałek zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie mieszkanki Romeoville, która w sobotę nad ranem śmiertelnie potrąciła Marka Bajsona, sąd wyznaczył kaucję w wysokości 200 tys. dolarów.

fot. Chicago Police Dept./ 21-letnia Sheryl Perry w sobotę nad ranem śmiertlenie potrąciła Marka Bajsona
fot. Chicago Police Dept./ 21-letnia Sheryl Perry w sobotę nad ranem śmiertlenie potrąciła Marka Bajsona

21-letnia pracownica kliniki weterynaryjnej w poniedziałek stanęła przed sądem hrabstwa Cook i usłyszała szereg zarzutów: od prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu (DUI) i spowodowania śmiertelnego wypadku, po brak ubezpieczenia i przewożenie w samochodzie otwartego pojemnika z alkoholem.

REKLAMA

Sędzia Edward Harmening za wypuszczenie kobiety na wolność wyznaczył kaucję w wysokości 200 tys. dolarów.

Według informacji policji i prokuratury Sheryl Perry w sobotę w nocy jechała swym PT Cruiserem w kierunku południowym po Manheim Road i w okolicy skrzyżowania z Irving Park Rd. śmiertelnie potrąciła stojącego przy swym zaparkowanym na poboczu samochodzie, Marka Bajsona. 49-letni Polak, wieloletni partner znanej wokalistki jazzowej Grażyny Auguścik, był w drodze na spotkanie ze znajomymi, z którymi wybierał się na narty do Kolorado, kiedy w jego aucie zabrakło paliwa. Bajson czekał na przyjaciela, który miał dowieźć mu kanister z benzyną. W jego aucie stojącym na poboczu włączone były światła awaryjne i pojazd był widoczny dla innych uczestników ruchu.

fot.R.Kawalec/ Marek Bajson zginął w sobotę nad ranem w wypadu samochodowym
fot.R.Kawalec/ Marek Bajson zginął w sobotę nad ranem w wypadu samochodowym

Z ustaleń śledczych wynika, że do wypadku doszło, kiedy Perry usiłowała wyprzedzić wolniej poruszający się samochód i zjechała na pobocze. Siła uderzenia była tak duża, że Marek Bajson został odrzucony od swego samochodu na odległość około 10 metrów. Mężczyzna zginął na miejscu.

Shery Perry pozostała na miejscu zdarzenia i przyznała policji, że piła alkohol. Nie zgodziła się jednak na test alkomatem. Perry nigdy wcześniej nie była karana.

Śmierć Marka Bajsona, znanego w polonijnych i amerykańskich środowiskach artystycznych grafika, fotografika i aranżera, poruszyła wiele osób. Tragedia Grażynę Auguścik zastała w Polsce. Artystka wraca do Chicago, aby pożegnać wieloletniego partnera i przyjaciela.

We wtorek w Jezuickim Ośrodku Milenijnym pod adresem 5835 W Irving Park Rd. w Chicago o godzinie 19.00 odbędzie się msza w intencji śp. Marka Bajsona.

mp

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2097849702 views

REKLAMA

REKLAMA

2097849935 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646327 views

REKLAMA

2097850079 views

REKLAMA

2097850180 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850291 views