REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia 10 tys. dol. dla Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego na modernizację bazy danych

10 tys. dol. dla Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego na modernizację bazy danych

-

10 tys. dolarów przekazało w poniedziałek Chicago Society Foundation Zrzeszeniu Polsko-Amerykańskiemu w Chicago. Pieniądze mają zostać przeznaczone na modernizację bazy danych klientów Zrzeszenia.

Uroczystego przekazania czeku na 10 tysięcy dolarów dokonał w poniedziałek 16 listopada przed siedzibą Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego prezes Chicago Society Foundation, Ted Makarewicz, na ręce p.o. dyrektor wykonawczej organizacji, Sonji Jones.

REKLAMA

– Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni za ten dar, który pozwoli nam na kontynuowanie i rozszerzanie programów Zrzeszenia, zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii – powiedziała Jones, przyjmując czek.

Pieniądze mają być spożytkowane na zakup i budowę systemu elektronicznych kart zdrowia, który pozwoli na zapewnienie odpowiedniej pomocy klientom bez stałego zamieszkania oraz ofiarom przemocy domowej – czytamy w oświadczeniu Zrzeszenia zamieszczonym na Facebooku.

Już nie po raz pierwszy Chicago Society Foundation zasila funduszami jedyną agencję pomocy socjalnej dla Polonii na terenie Stanów Zjednoczonych. Według strony internetowej Chicago Society Foundation, wspiera ona organizację grantami od 2004 roku.

Chicago Society Foundation jest organizacją dobroczynną powołaną przez Chicago Society Polish National Alliance (PNA). Od ponad 20 lat udziela finansowego wsparcia organizacjom służącym Polonii. Wnioski o granty mogą być wysyłane na adres grants@chicagosociety.org​

Powstałe w 1922 roku Zrzeszenie Polsko-Amerykańskie (Polish American Association) jest najstarszą polsko-amerykańską agencją socjalną, której misją jest niesienie pomocy dla społeczności polonijnej w metropolii chicagowskiej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb imigrantów. Według strony internetowej ZPA (PAA) – www.polish.org – oferuje ono 28 różnych programów pomocowych, m.in. w zakresie edukacji, pośrednictwa pracy, usług imigracyjnych i programów klinicznych.

Tekst i zdjęcia: Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks