REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia10 lat Wyspy Dzieci

10 lat Wyspy Dzieci

-

Ponad 180 zaproszonych gości, z wicekonsulem RP Piotrem Semeniukiem, burmistrzem Schiller Park Nickiem Caiafa, oraz przedstawicielami polonijnych mediów i organizacji charytatywnych bawiło się w sobotę, 26 października na specjalnej gali z okazji 10. rocznicy powstania sieci polonijnych przedszkoli – Wyspa Dzieci, prowadzonych przez Monikę Nawrot i Krzysztofa Szczepańca. Całkowity dochód z tego wydarzenia został przeznaczony na rzecz Fundacji Dar Serca.

Historia Wyspy Dzieci to historia Moniki Nawrot. Kobiety pełnej pasji i determinacji, oraz przede wszystkim businesswoman i wspaniałej nauczycielki.

REKLAMA

Pierwsze Wyspy powstały jeszcze w Polsce. W 2004 r. w Bochni, a w 2005 w Krakowie Monika Nawrot założyła przedszkola, które standardem i różnorodnością oferowanych zajęć górowały nad większością podobnych placówek w kraju.

Na pierwszą amerykańską Wyspę Dzieci trzeba było poczekać do 2009 roku. Wcześniej Monika Nawrot prowadziła warsztaty artystyczno-teatralne. Dziś Monika Nawrot zarządza całym archipelagiem Wysp Dzieci. Do pierwszego przedszkola założonego w Schiller Park dołączyły kolejne – w Northbrook, Hanover Park i Algonquin.

Przedszkola zatrudniają w sumie aż 55 nauczycieli i oferują zajęcia dla dzieci od 6 tygodnia życia. Każdego dnia na wyspę przychodzi 480 przedszkolaków. Kilkadziesiąt dzieci korzysta z organizowanych przez placówkę zajęć tanecznych prowadzonych przez Marzenę Pol oraz logopedycznych, muzycznych i sportowych.

Jak mówi Monika Nawrot, pomysł na Wyspę Dzieci zrodził się z jej fascynacji postacią Robinsona Crusoe. Prowadzone przez nią przedszkola, inaczej niż bezludna wyspa z powieści Daniela Defoe tętnią życiem. Goście urodzinowej gali mogli obejrzeć imponującą wystawę zdjęć dokumentującą wydarzenia i specjalne dni organizowane dla przedszkolaków. Od dnia mamy, poprzez mikołajki i jasełka do przedszkolnej parady 3 Maja i spotkań z kulturami różnych krajów oraz wyjątkowymi gośćmi.

Wyspa Dzieci stale współpracuje z polonijnymi organizacjami. Zaczęło się od Fundacji Dar Serca. Dziś przedstawicieli Wyspy można spotkać niemal wszędzie. Są na imprezach organizowanych przez You Can Be My Angel, grupy Jaśmin, Poloniadzie, na Taste of Polonia, polonijnych piknikach i na dorocznym spacerze Kids-4-Kids organizowanym przez ZNP-PNA.

Energia i pasja właścicieli Wyspy Dzieci to niemal stuprocentowa gwarancja dalszych sukcesów. Monika Nawrot i Krzysztof Szczepaniec nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Czekamy, więc na kolejne wyspy oraz kolejnych, uśmiechniętych absolwentów polonijnych przedszkoli. Życzymy kolejnych, jeszcze bardziej udanych dekad.

Tekst: Łukasz Dudka

Zdjęcia: Kasia Jarosz

 

  • fotozbiorowe
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a5f
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a2a
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a7c
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a2e
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a09
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a08
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a23
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a11
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a24

REKLAMA

2097791633 views

REKLAMA

REKLAMA

2097791867 views

REKLAMA

REKLAMA

2099588261 views

REKLAMA

2097792012 views

REKLAMA

2097792113 views

REKLAMA

2097792223 views