REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Waszczykowski: mam nadzieję na dobrą współpracę z Grzegorzem Schetyną

Waszczykowski: mam nadzieję na dobrą współpracę z Grzegorzem Schetyną

-

Witold Waszczykowski fot. Paweł Supernak/EPA
Witold Waszczykowski fot. Paweł Supernak/EPA

Szef dyplomacji Witold Waszczykowski w rozmowie z PAP wyraził nadzieję na dobrą współpracę w dziedzinie polskiej polityki zagranicznej nie tylko z prezydentem Andrzejem Dudą, ale też z sejmową komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna (PO).

REKLAMA

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/11939/

“Mam doskonałe relacje z otoczeniem prezydenta i oczywiście z samym prezydentem Polski Andrzejem Dudą. I ta współpraca tutaj już się toczy” – zaznaczył szef MSZ.

“Również mam nadzieję na dobrą współpracę z komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna. Miałem okazję przez kilka lat współpracować z nim, kiedy był już wcześniej przewodniczącym tej komisji, a potem przez rok, kiedy był ministrem spraw zagranicznych. I nasza współpraca układała się w miarę dobrze. Oczywiście mamy odmienne spojrzenia na różne kwestie, dzielimy się z oczywistych względów. Ale mamy możliwość – po pierwsze rozmowy, argumentowania w sposób rzeczowy swoich racji i znajdowania pewnego wspólnego mianownika, tam gdzie to jest możliwe. Więc jeśli chodzi o współpracę z sejmową komisją spraw zagranicznych, jestem pełen optymizmu” – powiedział Waszczykowski.

Poinformował przy tym, że w styczniu, być może zaraz po Nowym Roku, przedstawi w Sejmie informację na temat założeń polityki zagranicznej, a w grudniu jest gotowy spotkać się z sejmową komisją spraw zagranicznych. (PAP)

Na zdj.: Witold Waszczykowski fot. Paweł Supernak/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks