REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRosyjskie media: Biały Dom nie będzie poruszać tematu zwrotu Krymu

Rosyjskie media: Biały Dom nie będzie poruszać tematu zwrotu Krymu

-

Administracja USA na razie nie planuje nowych sankcji wobec Rosji i nie będzie twardo poruszać tematu zwrotu Krymu – informuje w piątek dziennik “Kommiersant”, powołując się na źródła zbliżone do Białego Domu. 

Uzbrojony mężczyzna w Symferopolu na Ukrainie fot.Yuri Kochetkov/PAP/EPA
Uzbrojony mężczyzna w Symferopolu na Ukrainie fot.Yuri Kochetkov/PAP/EPA

REKLAMA

Rosyjska gazeta podaje, iż “źródło zbliżone do administracji USA przyznało, że przyłączenie Krymu do Rosji jest faktem dokonanym i że jest wątpliwe, by Moskwa się wycofała, dlatego teraz chodzi przede wszystkim o zapobieżenie dalszej eskalacji kryzysu”.

“W najbliższym czasie Kongres może opowiedzieć się za kolejnymi sankcjami w stosunku do pojedynczych rosyjskich urzędników, jednak Biały Dom uważa takie posunięcia za pozbawione perspektyw” – cytuje “Kommiersant” swojego rozmówcę.

“Takie listy można rozszerzać w nieskończoność, jednak jest jasne, że Moskwę tak naprawdę niepokoi tylko jedno – twarda presja gospodarcza” – dodał informator dziennika.

“Kommiersant” zauważa, że “tezę tę pośrednio potwierdził sam prezydent USA Barack Obama, który występując w Brukseli, dał jasno do zrozumienia, że jego administracja nie zamierza wstępować w otwartą konfrontację z Moskwą”.

“W czasie niedawnych negocjacji w Brukseli prezydent USA zapewnił przedstawicieli NATO i Unii Europejskiej, że Biały Dom gotów jest dać +dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa+ krajom Europy Wschodniej” – przekazuje gazeta.

“Kommiersant” informuje, że “ostateczny plan działania nie jest jeszcze zatwierdzony, jednak – jak wynika z wypowiedzi zastępcy doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Bena Rhodesa – chodzi o +rozszerzenie stałej obecności wojskowej+ w Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie”. (PAP)

 

REKLAMA

2125977471 views

REKLAMA

REKLAMA

2125977488 views

REKLAMA

REKLAMA

2127773808 views

REKLAMA

2125977498 views

REKLAMA

2125977502 views

REKLAMA

2125977506 views