REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Reuters: USA wprowadzą sankcje w razie eskalacji przemocy na Ukrainie

Reuters: USA wprowadzą sankcje w razie eskalacji przemocy na Ukrainie

-

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy przygotowuje sankcje, które będą mogły zostać nałożone na przedstawicieli władz Ukrainy, ale też na przywódców ukraińskich protestów, jeśli dojdzie w tym kraju do eskalacji przemocy – informuje w czwartek Reuters.

Prezydent Barack Obama fot.Michael Reynolds/PAP/EPA
Prezydent Barack Obama fot.Michael Reynolds/PAP/EPA

REKLAMA

Agencja powołuje się na anonimowe źródła w Kongresie USA. Pisze, że pakiet sankcji finansowych nie jest jeszcze gotowy, ale w razie eskalacji przemocy na Ukrainie sankcje można będzie wprowadzić szybko zarówno przeciwko przedstawicielom rządu, jak i przywódcom ruchu protestacyjnego.

Reuters przypomina, że Departament Stanu USA anulował już wizy kilku osób odpowiedzialnych za użycie siły w trakcie antyrządowych demonstracji na Ukrainie.

Stany Zjednoczone z zadowoleniem powitały anulowanie we wtorek przez parlament ukraiński tzw. ustaw dyktatorskich, które znacznie ograniczały swobody obywatelskie, w tym zaostrzały odpowiedzialność karną za udział obywateli w niesankcjonowanych protestach. Departament Stanu USA wezwał prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza do podpisania aktów prawnych uchylających owe ustawy. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks