REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolitykaMichele Bachman wygrała sondażowe wybory w Iowa

Michele Bachman wygrała sondażowe wybory w Iowa

-

Dziś w miejscowości Ames w stanie Iowa podczas tradycyjnego festynu odbyły się sondażowe wybory, w których zwykle dochodzi do przesiewu kandydatów i wstępnego wyłonienia liderów partyjnych, którzy zmierzą się w późniejszych prawyborach. Zwyciężczynią testu wyborczego została Michele Bachmann. Drugie miejsce zajął kongresman z Teksasu Ron Paul, trzecie Tim Pawlenty.

Tymczasem jednak do Ames ściągnęli zarówno ci z pierwszej piątki, jak i kandydaci, których nazwiska niewiele wyborcom  mówią, tacy jak chociażby były ambasador USA w Chinach, Jon Huntsman. Na festynie była obecna także Sarah Palin, która w 2008 roku kandydowała na wiceprezydenta, a która ciągle nie podjęła decyzji o swoim dołączeniu do grona kandydatów republikańskich. Aktualnie pani Palin podróżuje autokarem po stanie Iowa, gdzie, jak twierdzi, próbuje lokalnych potraw.Republikańscy pretendenci zmierzyli się w czwartek w debacie telewizyjnej,  w której jednak nie brał udziału gubernator Teksasu Rick Perry, którego dopiero w sobotę poinformował o przystąpieniu do wyścigu o fotel prezydencki. Według ekspertów  mimo jego nieobecności w Iowa, to właśnie on może finalnie wygrać partyjną nomincję.

REKLAMA

W przeszłości w symulowanych wyborach w Ames brało udział od 14 tys. do 23 tys. wyborców. Nie zawsze ich wyniki przekładały się na  późniejsze decyzje partyjne, bowiem, jak twierdzi sama Sarah Palin: „nie oddają one prawdziwych odczuć elektoratu.  Biorą w nich udział ci, którzy mają czas i energię, by oddać głos na swojego faworyta”.

Czytaj także: Michele Bachmann – pierwsza kobieta w wyścigu o fotel prezydencki w 2012 r.

Zwyciężczyni dzisiejszego głosowania, kongresmanka z Minnesoty, Michele Bachmann ma 54 lata, z wykształcenia jest adwokatką. Bachmann, uznawana za  ikonę ruchu Tea Party w Kongresie, słynie z ostrego języka. Prezydencką reformę ubezpieczeń zdrowotnych nazywa bałaganem, w którym nie sposób działać. Atakuje także “bezsensowne wydatki” na programy stymulacyjne dla gospodarki.

RR

Zobacz także: Bachmann o mniejszościach: geje to pomiot szatana

11 KOMENTARZE

  1. Kobieta powinna byc prezydentem USA moze wtedy cos sie zmieni. Kiedy do programu pani Blaszczuk wroci pan Sobczak? Redaktor Sobczak to jedyny poinformowany, wszystko wie. Pana Pukszty nie da sie sluchac, nie ma nic do powiedzenia na zaden temat,zenada, po co takiego zapraszac, co nic nie wie i na zaden temat nie ma zdania. Czekamy z na powrot pana Sobczaka do piatkowych dyskusji!!!

REKLAMA

2123334840 views

REKLAMA

REKLAMA

2123334857 views

REKLAMA

REKLAMA

2125131177 views

REKLAMA

2123334867 views

REKLAMA

2123334873 views

REKLAMA

2123334877 views