REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Republikanie przegrali walkę ws. limitu zadłużenia

Republikanie przegrali walkę ws. limitu zadłużenia

-

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez CNN pokazuje, że mimo nadszarpniętego zaufania wyborców dla prezydenta Baracka Obamy podczas narodowej debaty w sprawie podniesienia limitu zadłużenia, to Republikanie przegrali polityczną batalię o wpływy.

O fatalnym wyniku może mówić przede wszystkim John Boehner, spiker Izby Reprezentantów USA. Jego notowania spadły aż o 10 proc. Amerykanie stracili zaufanie również do lidera republikańskiej mniejszości w Senacie – Mitcha McConnella. Poparciem darzy go już tylko 21 proc. ankietowanych, podczas gdy jeszcze do niedawna jego działania pochwalało 27 procent.

REKLAMA

Wszystko to za sprawą ogólnego zamieszania wokół podniesienia limitu zadłużenia Stanów Zjednoczonych, którego finał miał miejsce 1 sierpnia.

Czytaj też: Jest porozumienie ws. podniesienia limitu zadłużenia

Początkowo mogło się wydawać, że to Demokraci stracą w oczach wyborców, ponieważ Barack Obama, który tak długo zwlekał z podjęciem pałeczki w sprawie, jest reprezentantem ich drużyny.

Okazuje się jednak, że Amerykanie stracili zaufanie przede wszystkim do Republikanów.

Członkowie Partii Demokratycznej nie mogą co prawda mówić o zwiększonym poparciu Amerykanów dla swojej polityki po zawirowaniach związanych z podwyższeniem limitu zadłużenia USA, jednak na pewno nie mogą narzekać na spadki notowań. Wyniki Nancy Pelosi i Harry’ego Reida pozostają bez zmian od 2010 roku.

Najnowsze badania popularności polityków przeprowadzono w dniach 5-7 sierpnia br. i wzięło w nich udział 1008 ankietowanych.

Więcej informacji pod tym adresem:
http://i2.cdn.turner.com/cnn/2011/images/08/09/poll.aug9.pdf

AS

Zobacz także:

Republikanie zablokowali głosowanie ws. limitu zadłużenia

Obama: nasza gospodarka podźwignie się z kryzysu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks