REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Poseł Kobyliński zrezygnował z członkostwa w klubie Kukiz’15

Poseł Kobyliński zrezygnował z członkostwa w klubie Kukiz’15

-

Paweł Kobyliński fot.Facebook
Paweł Kobyliński fot.Facebook

Na prośbę prezydium klubu Kukiz’15 poseł Paweł Kobyliński złożył u marszałka Sejmu pismo z rezygnacją z członkostwa w klubie – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik klubu Jakub Kulesza. Jak wyjaśnił, powodem były niejasności w oświadczeniu majątkowym Kobylińskiego.

REKLAMA

2147483647 clicks

Kobyliński powiedział PAP, że zarzuty dotyczące jego oświadczenia majątkowego są “wyssane z palca”, a jego rezygnacja z członkostwa w klubie Kukiz’15 wynika tylko z powodów merytorycznych. “Różnimy się w wielu sprawach, rozjeżdżamy się m.in. w poglądach na temat Trybunału Konstytucyjnego, czy wieku emerytalnego” – zaznaczył. Kobyliński zapowiedział, że na razie będzie posłem niezrzeszonym. Przyznał jednocześnie, że prowadzi rozmowy klubem Nowoczesna.

“Klub Poselski Kukiz’15 informuje, iż na prośbę prezydium (klubu) poseł Paweł Kobyliński złożył u marszałka Sejmu rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz’15. Powodem decyzji prezydium były niejasności w oświadczeniu majątkowym posła, pomimo wielokrotnych próśb, Kobyliński nie przedstawił klubowi stosownego wyjaśnienia” – czytamy w oświadczeniu rzecznika klubu Kukiz’15 Jakuba Kuleszy.

Według Kuleszy, Kobyliński mający ujawniony majątek w wysokości prawie 2 mln zł, bez uwzględnienia wartości posiadanych udziałów w spółkach, zadeklarował w oświadczeniu majątkowym ponad 650 tys. dochodu w roku 2014. “Kobyliński, mimo imponujących dochodów, pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 zł. Udzielił także tajemniczej pożyczki na kwotę 170 tys. zł oprocentowaną na 1,5 proc” – wyliczał Kulesza.

Jak podkreślił, pobieranie świadczeń z bankrutującego ZUS-u, przy tak wysokich dochodach jest jeszcze bardziej kontrowersyjne z uwagi na fakt popierania przez posła podwyższonego przez Platformę Obywatelską wieku emerytalnego. “Z etycznego punktu widzenia stoi to w sprzeczności z przyjętą przez nasz klub +Strategią Zmiany dla Polski+” – zaznaczył rzecznik klubu Kukiz’15.

Ponadto – zauważył Kulesza – Kobyliński przyznał, że negocjuje z liderującą w sondażach Nowoczesną oraz Platformą Obywatelską, “zdradzając przy tym niesłychany cynizm”.

“Na uwagę zasługuje także fakt, iż poseł nie wykazywał się aktywnością (poselską), co zadeklarował w trakcie zaprzysiężenia. W związku z tym, że wybrany oddolnie parlamentarzysta zawiódł zaufanie obywateli, uważamy, iż powinien zrzec się mandatu poselskiego. Przyjęte przez nasz klub standardy etyczne, których nie spełniał Kobyliński, obowiązują wszystkich posłów i nie będziemy akceptować żadnych wyjątków” – podkreślił rzecznik klubu Kukiz’15.

Po rezygnacji Kobylińskiego, klub Kukiz’15 liczy 40 posłów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131726271 views

REKLAMA

REKLAMA

2131726286 views

REKLAMA

REKLAMA

2133522606 views

REKLAMA

2131726296 views

REKLAMA

2131726299 views

REKLAMA

2131726303 views