REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka McConnell pokonał kandydata Tea Party

McConnell pokonał kandydata Tea Party

-

Lider republikańskiej mniejszości w federalnym Senacie, Mitch McConnell z Kentucky, bez trudu pokonał w stanowych prawyborach kandydata Tea Party Matta Bevina. W listopadowych wyborach zmierzy się z demokratką, sekretarz stanową Alison Lundergan Grimes.

Mitch McConnell fot.United States Senate/Wikipedia
Mitch McConnell fot.United States Senate/Wikipedia

REKLAMA

Drew Ryun z ultrakonserwatywnej organizacji Madison Project, która popierała Bevina, uważa, że nie wszystko zostało stracone, ponieważ dzięki jego kandydaturze zarówno McConnell jak i inni liderzy republikańscy przesunęli się bardziej na prawo. Ryun pogratulował senatorowi McConnell i zwrócił się do wszystkich republikanów, by w wyborach powszechnych doprowadzili do porażki “hollywoodzkiej ekstremistki liberalnej” Allison Lundergan Grimes. Argumentował  również, że w zasadzie ulrakonserwatyści wygrali z republikańskim establishmentem, ponieważ zmusili GOP do zaadoptowania wielu poglądów Tea Party.

Portal Huffinton Post podaje, że równocześnie wystosowano do McConnella ostrzeżenie, by nie liczył na poparcie, jeśli odstąpi od danych im przyrzeczeń. Przewidują zwycięstwo lidera mniejszości senackiej w listopadzie, jeśli odrzuci Obamacare i amnestię dla nielegalnych imigrantów oraz opowie się przeciw wzrostowi federalnego długu. W przeciwnym razie przewidują jego porażkę. (eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks