0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKerry: za wcześnie na wnioski co do perspektyw rozmów bliskowschodnich

Kerry: za wcześnie na wnioski co do perspektyw rozmów bliskowschodnich

-

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył we wtorek, że za wcześnie jest na wyciąganie wniosków na temat perspektyw rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami; podkreślił, że “wiele możliwości” pozostaje w grze. 

Sekretarz stanu USA John Kerry fot.Shawn Thew/PAP/EPA
Sekretarz stanu USA John Kerry fot.Shawn Thew/PAP/EPA

REKLAMA

Kerry powiedział, że palestyński prezydent Mahmud Abbas zgodził się dotrzymać obietnicy kontynuowania rozmów z Izraelem do końca kwietnia.

“Nawet dziś wieczorem obie strony powiedziały, że chcą dalej szukać drogi naprzód” – powiedział Kerry dziennikarzom po spotkaniu z natowskimi partnerami w Brukseli.

Wcześniej tego dnia wysoki przedstawiciel Departamentu Stanu poinformował, że w środę nie dojdzie do zapowiadanej wcześniej podróży szefa amerykańskiej dyplomacji do Ramallah, gdzie miał rozmawiać z prezydentem palestyńskim Mahmudem Abbasem.

“Nie lecimy jutro” – powiedział rzecznik Kerry’ego. Sam Kerry, jak pisze AFP, nie potwierdził jednoznacznie odwołania wizyty w Ramallah.

Agencja AFP zaznacza, że środową podróż odwołano przed oświadczeniem Abbasa, który we wtorek zapowiedział natychmiastowe wznowienie przez Palestyńczyków starań o szersze uznanie ich państwowości w ONZ i powiedział, że podpisał wnioski o przyjęcie Palestyny do 15 oenzetowskich agend i konwencji międzynarodowych.

Oświadczenie palestyńskiego przywódcy, jak napisała agencja AP, może poważnie zagrozić rozmowom pokojowym z Izraelem, wznowionym w ubiegłym roku dzięki staraniom USA.(PAP)

REKLAMA

2127186735 views
Poprzedni artykułDaniec przekładaniec
Następny artykuł“Kopciuszek” znów zachwycił

REKLAMA

REKLAMA

2127186752 views

REKLAMA

REKLAMA

2128983072 views

REKLAMA

2127186762 views

REKLAMA

2127186766 views

REKLAMA

2127186770 views