REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kerry: za wcześnie na wnioski co do perspektyw rozmów bliskowschodnich

Kerry: za wcześnie na wnioski co do perspektyw rozmów bliskowschodnich

-

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył we wtorek, że za wcześnie jest na wyciąganie wniosków na temat perspektyw rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami; podkreślił, że “wiele możliwości” pozostaje w grze. 

Sekretarz stanu USA John Kerry fot.Shawn Thew/PAP/EPA
Sekretarz stanu USA John Kerry fot.Shawn Thew/PAP/EPA

REKLAMA

Kerry powiedział, że palestyński prezydent Mahmud Abbas zgodził się dotrzymać obietnicy kontynuowania rozmów z Izraelem do końca kwietnia.

“Nawet dziś wieczorem obie strony powiedziały, że chcą dalej szukać drogi naprzód” – powiedział Kerry dziennikarzom po spotkaniu z natowskimi partnerami w Brukseli.

Wcześniej tego dnia wysoki przedstawiciel Departamentu Stanu poinformował, że w środę nie dojdzie do zapowiadanej wcześniej podróży szefa amerykańskiej dyplomacji do Ramallah, gdzie miał rozmawiać z prezydentem palestyńskim Mahmudem Abbasem.

“Nie lecimy jutro” – powiedział rzecznik Kerry’ego. Sam Kerry, jak pisze AFP, nie potwierdził jednoznacznie odwołania wizyty w Ramallah.

Agencja AFP zaznacza, że środową podróż odwołano przed oświadczeniem Abbasa, który we wtorek zapowiedział natychmiastowe wznowienie przez Palestyńczyków starań o szersze uznanie ich państwowości w ONZ i powiedział, że podpisał wnioski o przyjęcie Palestyny do 15 oenzetowskich agend i konwencji międzynarodowych.

Oświadczenie palestyńskiego przywódcy, jak napisała agencja AP, może poważnie zagrozić rozmowom pokojowym z Izraelem, wznowionym w ubiegłym roku dzięki staraniom USA.(PAP)

REKLAMA

Poprzedni artykułDaniec przekładaniec
Następny artykuł“Kopciuszek” znów zachwycił

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks