REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Kerry: USA nie podjęły żadnych ustaleń ws. palestyńskich rezolucji ONZ

Kerry: USA nie podjęły żadnych ustaleń ws. palestyńskich rezolucji ONZ

-

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył we wtorek, że Waszyngton nie podjął żadnych ustaleń co do ewentualnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie państwa palestyńskiego. Uznał, że obecnie należy zatroszczyć się o pokój w regionie.

“Nie podjęliśmy żadnych ustaleń co do języka, zachęt, specyficznych rezolucji ani tego typu spraw. (…) To nie jest odpowiedni moment do ujawniania prywatnych rozmów, ani spekulowania na temat rezolucji RB ONZ, która nawet jeszcze nie została przedstawiona, nawet jeżeli jest tematem publicznych wystąpień” – powiedział Kerry dziennikarzom podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Odniósł się tym samym do rezolucji rozprowadzanej wśród państw członkowskich RB ONZ przez delegację Jordanii, w której znajdują się zapisy wzywające Izrael do zakończenia okupacji ziem palestyńskich do końca listopada 2016 roku.

Amerykański sekretarz stanu uważa, że obecnie najważniejszą sprawą jest “obniżenie temperatury” w regionie, dzięki czemu będzie możliwe porozumienie pokojowe między Izraelem a Palestyńczykami.

“Status quo nie zadowala obu stron. Obecnie próbujemy nawiązać konstruktywną rozmowę ze wszystkimi stronami, aby dzięki temu odnaleźć najlepszy sposób uzyskania postępu” – powiedział Kerry.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że próbował uzyskać od Stanów Zjednoczonych zapewnienia, że te będą blokować wszelkie próby ustalenia ram czasowych powstania państwa palestyńskiego.

Stosunki amerykańsko-izraelskie uległy ochłodzeniu pod koniec kwietnia z powodu załamania się trwających dziewięć miesięcy rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami, reaktywowanych przez Kerry’ego. (PAP)

Na zdjęciu: Sekretarz stanu USA John Kerry fot.Michael Reynolds/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks