REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Janusz Korwin-Mikke utworzył nową partię

Janusz Korwin-Mikke utworzył nową partię

-

KORWiN, czyli Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja – taką nazwę nosi nowe ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego. Polityk poinformował w czwartek, że partia o tej nazwie została już zarejestrowana.

“Po długich, dojrzałych namysłach i konsultacjach społecznych postanowiliśmy, że partia będzie się nazywała “Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja”. Skrót jest bardzo ładny: KORWiN” – powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie Korwin-Mikke.

Jak mówił, program nowej partii jest podobny do programu ugrupowania, które do niedawna współtworzył – czyli Kongresu Nowej Prawicy – tylko “bardziej rozszerzony”. “Chodzi o to, by stworzyć koalicję, która ma co najmniej 20 proc. w wyborach sejmowych i by była alternatywa dla tego bandyckiego ustroju, w jakim od 25 lat rządzą ludzie z okrągłego stołu i kradną” – podkreślił Korwin-Mikke.

Wsparł go poseł Przemysław Wipler. Według niego, nazwa pokazuje kim są członkowie nowej organizacji. “Jest to koalicja organizacji, osób, środowisk, które mają na celu odnowę Rzeczpospolitej oraz wiarę w wartości: wolność i nadzieja, że Polska może być krajem, w którym można godnie żyć” – oświadczył.

“Naszym logo, naszym sztandarem jest osoba, która te dążenia do odnowy Rzeczpospolitej w duchu tych wartości uosabia, czyli Janusz Korwin-Mikke” – dodał Wipler. Zaznaczył, że wokół niego zorganizowały się już regionalne struktury nowej partii.

Wipler poinformował ponadto, że 8 lutego nowe ugrupowanie planuje konwencję założycielską; ma na niej zostać ogłoszony start Korwin-Mikkego w wyborach prezydenckich. Jak mówił, spodziewa się, że kampania “ruszy z kopyta”. Według posła świadczy o tym fakt, że jak dotąd zgłosiło się ponad 4 tys. wolontariuszy gotowych do wsparcia Korwin-Mikkego w zmaganiach o fotel prezydenta.

O swoich planach dotyczących powołania nowego ugrupowania Korwin-Mikke – do niedawna lider Kongresu Nowej Prawicy – informował w ubiegłym tygodniu. Polityk opuścił KNP po tym, jak konwentykl KNP, złożony z kilkunastu członków założycieli, odwołał go ze stanowiska prezesa, którym został europoseł Michał Marusik. Działacze nie doszli do porozumienia, m.in. co do koncepcji dalszego rozszerzania partii.

Korwin-Mikke przekonywał, że jednym z powodów, dla których buduje nową partię jest chęć “utworzenia +otoczki+ naokoło KNP”, która ma zapewnić jej szersze poparcie społeczne; innym powodem mogły być kłopoty finansowe Kongresu Nowej Prawicy. PKW zakwestionowała sprawozdanie finansowe KNP; może to oznaczać – jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych ugrupowanie otrzymałoby ponad 3 proc. głosów – utratę subwencji z budżetu.(PAP)

Na zdjęciu: Janusz Korwin-Mikke fot.Paweł Supernak/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks