REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Deborah Jones zastąpi zamordowanego w Bengazi ambasadora

Deborah Jones zastąpi zamordowanego w Bengazi ambasadora

-

Deborah Jones została nominowana na ambasadorkę USA w Libii. Mająca ponad 30-letnie doświadczenie w dyplomacji Jones zastąpi na tym stanowisku zamordowanego podczas ataku na konsulat w Bengazi we wrześniu ubiegłego roku ambasadora Chrisa Stevensa.

fot. Deborah Jones od 30 lat związana jest z amerykańską dyplomacją
fot. Deborah Jones od 30 lat związana jest z amerykańską dyplomacją

REKLAMA

Stanowisko ambasadora USA w Libii pozostawało nieobsadzone przez sześć miesięcy, od 11 września ubiegłego roku, kiedy podczas ataku terrorystycznego na amerykański konsulat w Bengazi zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador Chris Stevens.

Biały Dom w środę na stanowisko ambasadora USA w Libii nominował Deborah Jones. Mająca za sobą ponad 30 lat doświadczenia dyplomatycznego Jones jest znaną ekspertką od problematyki Środkowego Wschodu. W przeszłości był m.in. ambasadorem USA w Kuwejcie.

Kandydatura Jones musi teraz zostać zatwierdzona przez Senat. Według wielu komentatorów może to okazać się procesem czasochłonnym, ponieważ kwestia zamachu w Bengazi budzi wśród wielu polityków GOP duże emocje. Chociaż Republikanie nie mają w izbie wyższej większości mogą uciec się do tzw. obstrukcji parlamentarnej ( ang. filibuster), czyli proceduralnego opóźniania głosowania nad zatwierdzeniem Jones.

in

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks