REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Brzeziński: USA muszą twardo rozmawiać z Rosją o Ukrainie

Brzeziński: USA muszą twardo rozmawiać z Rosją o Ukrainie

-

– USA muszą twardo rozmawiać z Rosją o Ukrainie, UE musi wyjść poza slogany i zaoferować Ukrainie pomoc finansową, bo kraj ten jest na skraju bankructwa – powiedział w wywiadzie dla CNN były doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Zbigniew Brzeziński.

Zbigniew Brzeziński, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA fot. Matthew Cavanaugh/PAP/EPA
Zbigniew Brzeziński, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA fot. Matthew Cavanaugh/PAP/EPA

REKLAMA

– Dwie sprawy są niezmiernie ważne: Unia Europejska musi zaoferować Ukrainie coś więcej niż slogany i zaproszenie na przyszłość. Musi zaoferować gotówkę, bo Ukraina przechodzi załamanie gospodarcze w dosłownym tego słowa znaczeniu – powiedział Brzeziński w programie sieci CNN – Global Public Square.

 

– Jeśli prezydent Rosji Władimir Putin obiecuje Ukrainie pieniądze, a my na Zachodzie nie zaoferujemy nic, “wielu Ukraińców powie – no cóż, musimy jeść, musimy mieć pracę” – dodał Brzeziński.

– Po drugie, Stany Zjednoczone muszą porozmawiać twardo z Rosjanami. Musimy porozmawiać twardo z Putinem i powiedzieć: nie rozpalajmy na nowo zimnej wojny, bo Ukraińcy chcą nadal pozostać z wami w przyjaźni, ale nie chcą być poddanymi Rosji – powiedział.

 

Dodał też, że trzeba wyjaśnić Moskwie, że USA nie starają się oderwać od niej Ukrainy. – Gotowi jesteśmy przystać na rozwiązanie, w którym Ukraina będzie się powoli, stopniowo otwierać na Zachód, ma mniej więcej taki status jak Finlandia. Innymi słowy kraj, który jest bardzo europejski, a zarazem nie stanowi militarnego czy politycznego zagrożenia dla Rosji”.

(PAP)

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks