REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Barack Obama z niespodziewaną wizytą w Afganistanie

Barack Obama z niespodziewaną wizytą w Afganistanie

-

Prezydent USA Barack Obama w niedzielę przybył nieoczekiwanie do Afganistanu, by podziękować za służbę amerykańskim żołnierzom, którzy przygotowują się do opuszczenia kraju po prawie 13 latach wojny. 

Prezydent Barack Obama   fot.Chris Pedota/POOL/PAP/EPA
Prezydent Barack Obama fot.Chris Pedota/POOL/PAP/EPA

REKLAMA

Według przedstawiciela amerykańskich władz, na którego powołuje się agencja Reutera, szef państwa może ogłosić, ilu żołnierzy pozostanie w Afganistanie po 2014 roku.

Samolot prezydencki Air Force One wylądował w bazie w Bagram, ok. 40 km na północ od Kabulu, w niedzielę wieczorem lokalnego czasu. Podczas kilkugodzinnej wizyty Obama zostanie poinformowany przez wojskowych o sytuacji w Afganistanie, spotka się z żołnierzami i odwiedzi rannych wojskowych przebywających w szpitalu. Razem z szefem państwa do Bagram przyleciał muzyk country Brad Paisley, który zapewni żołnierzom rozrywkę.

Według agencji AP Obama nie odwiedzi Kabulu, ani nie spotka się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem.

Światowe agencje piszą, że wizyta szefa państwa związana jest z obchodzonym w poniedziałek w USA świętem państwowym o nazwie Memorial Day. Tego dnia upamiętniani się amerykańscy obywatele, którzy polegli w trakcie odbywania służby wojskowej.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks