REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolityka12 posłów odeszło z TR; Palikot: pozostali najlepsi

12 posłów odeszło z TR; Palikot: pozostali najlepsi

-

Klub Twojego Ruchu opuściło w piątek 12 posłów; klub liczy obecnie 15 osób. To są najlepsi ludzie jakich Ruch Palikota, późniejszy Twój Ruch wprowadził do polityki – powiedział na konferencji prasowej szef TR Janusz Palikot.

Rezygnację z zasiadania w klubie złożyli – jak wynika z informacji klubu – Artur Dębski, Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński, Armand Ryfiński, Artur Górczyński, Tomasz Makowski, Małgorzata Marcinkiewicz, Michał Pacholski, Wojciech Penkalski, Paweł Sajak i Marek Stolarski.

REKLAMA

Po zebraniu się pozostałych członków klubu Palikot zorganizował w Sejmie konferencję prasową, na której pojawiło się łącznie 15 posłów. Klub parlamentarny Twojego Ruchu nadal istnieje – oświadczył wówczas szef Twojego Ruchu.

O pozostałych w klubie posłach mówił, że to “najlepsi ludzie, jakich Ruch Palikota, ostatnio Twój Ruch wprowadził do polskiej polityki”, “dream team”. “To są ludzie, którzy wybrali ideę państwa nowoczesnego, przyjaznego i świeckiego, którzy zdecydowali się trwać przy tym programie, tej idei, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, trudności” – podkreślił Palikot.

Dodał, że jest tych ludzi pewny i – jak mówił – w pewnym sensie jest to nowe otwarcie i początek nowej drogi dla nich wszystkich. Palikot przekonywał, że jego formacja ma “niewiarygodne dokonania – ponad 100 projektów ustaw w obszarach, w których wcześniej parlament żadnej kadencji się nie zajmował tymi obszarami, zmieniających Polskę, polską debatę”.

Pytany, czy naprawdę uważa, że to nowe otwarcie, odpowiedział że osoby pozostałe w klubie to “skonsolidowane środowisko”, które będzie bardzo spójne w przekazie. “Jak zaczynaliśmy w 2010 roku było nas znacznie mniej niż tu i się wtedy udało” – dodał.

Odnosząc się do piątkowych odejść posłów z jego klubu, stwierdził, że to ich wybór.

Dopytywany czy ma pretensje do SLD, który przyjął w piątek dwóch innych byłych posłów TR – Jana Cedzyńskiego i Marka Domarackiego, którzy wcześniej opuścili klub i partię – odparł że nie. “Ja już się wyleczyłem z próby zrobienia czegoś ze starą lewicą, dwa lata próbowałem i z Kwaśniewskim, i z Kaliszem, później z SLD zbudować coś większego – nie da się. (…) My idziemy swoją drogą” – oświadczył.

Na uwagę dziennikarki, że nieoficjalnie odchodzący posłowie mówili, że nie chcą współpracować m.in. z Markiem Siwcem i Robertem Kwiatkowskim, Palikot odparł, że Siwiec i Kwiatkowski zasiadają w zarządzie TR, “mają poparcie w partii i dopóki to się nie zmieni w ramach jakiegoś kongresu, to trudno w ogóle dyskutować na ten temat”.

Według danych z internetowej strony Sejmu do piątku rano w klubie TR było 27 posłów. Pozostało w nim 15 osób, czyli grupa która opuściła klub liczy 12 osób. Wcześniej pojawiały się informacje, że TR mogło opuścić nawet 13 lub 14 posłów. Klub poselski musi liczyć minimum 15 posłów. (PAP)

Na zdjęciu:

Janusz Palikot fot.Olivier Hoslet/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2129033944 views

REKLAMA

REKLAMA

2129033960 views

REKLAMA

REKLAMA

2130830280 views

REKLAMA

2129033970 views

REKLAMA

2129033974 views

REKLAMA

2129033978 views