REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Żony żołnierzy w topless - w akcji przeciwko brakowi opieki dla mężów

Żony żołnierzy w topless – w akcji przeciwko brakowi opieki dla mężów

-

Jeden na pięciu weteranów wojen z Afganistanu i Iraku cierpi na zespół stresu pourazowego  (PTSD). Ich żony, na co dzień doświadczające objawów choroby mężów, którzy cierpią na kliniczną depresję, zmiany nastrojów, borykają się z samobójczymi myślami, uciekają w nałogi – postanowiły im pomóc.

fot. Battling Bare/ Akcja żon byłych żołnierzy cierpiących na PTSD

REKLAMA

Według inicjatorki akcji Ashley Wise, byli żołnierze nie otrzymują odpowiedniej opieki medycznej, która zapewniałaby im możliwość walki z PTSD. Ashley Wise zaapelowała do innych żon, matek, córek, narzeczonych amerykańskich żołnierzy, o to, by na nagich plecach wypisały rodzaj przysięgi, że nie spoczną dokąd nie uzyskają dla swoich mężczyzn właściwej pomocy. Zdjęcia z deklaracją znajdują się na stronie “”Battling Bare” (obnażona walka).

Czytaj także: Weterani ostatnich wojen złożyli rekordową liczbę podań o renty

“Nie chcę już być tylko cichym wsparciem dla męża” – pisze na Facebooku Wise, której celem jest uzyskanie jak największego rozgłosu, bo tylko tą drogą armia może w końcu odpowiednio zająć się swoimi weteranami.  Kobieta apeluje także, by za jej przykładem kobiety dzieliły się swoimi historiami.

Akcją rozpoczętą w czerwcu zainteresowały się główne amerykańskie media. Na początku październiaka galerię zdjęć zamieścił CNN. Profil Facebookowy ma już 34 tys. osób, które go “polubiły”.

Przysięga, którą kobiety piszą na nagich plecach brzmi następująco: “Złamana przez walkę, zraniona przez wojnę, moja miłość jest wieczna. Ślubuję ci uciszyć twój niemy krzyk, pomóc uzdrowić twą porozywaną  duszę aż ponownie, moja miłości, bedziesz całością”.

tz

ZOBACZ MATERIAŁ CNN:

12 KOMENTARZE

    • Hoduja maszyny do zabijania ,potem te durnowate maszyny zabijaja co popadnie ,jak to ostatnio wyszlo 17 dzieci i kobiet taki bandzior zabil w Afganistanie ,oczywiscie cisza o nim ,pewno juz zmienili mu tozsamosc. Teraz biedne zony wracaja do najstarszego zawodu swiata irobi sie tragedia. po prostu maja co chca ,pieniadze za cudza smierc nikomu nie przyniosly szczescia

    • Normalną pracę powiadasz? normalną pracę znajdziesz w normalnym państwie, a RP to podobno kraj chory?

    • hanba pisac chanba.
      ty w ogole jakakolwiek klase szkoly podstawowej skoczyles? przeciez to nie jest jakies wyszukane slowo, jakbys w zyciu ze dwie ksiazki przeczytal nie wierze ze byc mogl takiego byka strzelic

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks