REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Zagraniczni studenci ofiarami oszustw wizowych

Zagraniczni studenci ofiarami oszustw wizowych

-

Na amerykańskich wyższych uczelniach wciąż pobrzmiewają echa sprawy Uniwersytetu Tri-Valley, który dopuścił się oszustw imigracyjnych, a już kolejnych 450 zagranicznych studentów, w większości Hindusów, stanęło przed widmem deportacji. Policja aresztowała dyrektora ich uczelni.

fot. Służby imigracyjne nie pobłażają nawet oszukanym studentom, którzy dostali tydzień na opuszczenie USA w razie braku legalnych podstaw pobytu

REKLAMA

2147483647 clicks

Edukacyjna przyszłość grupy 450 słuchaczy Herguan University of Sunnyvale, w Kalifornii, stanęła pod znakiem zapytania, kiedy służby imigracyjne (ICE) wysłały zawiadomienie o zamiarze cofnięcia uczelni akredytacji.

Wcześniej federalni agenci przeprowadzili nalot na uniwersytet i aresztowali dyrektora placówki Jerry’ego Wanga, który miał dopuścić się oszustw wizowych. Mężczyźnie postawiono 15 zarzutów, w tym przedkładania fałszywych dokumentów i składania fałszywego oświadczenia organom nadzorczym. Grozi mu do 23 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości ponad miliona dolarów.

Zobacz: Kalifornia. Fikcyjny uniwersytet oferował studenckie wizy. Uczniom grozi deportacja

San Jose Mercury News cytował jednego ze studentów Herguan, dla którego wiadomość była zupełnym szokiem. Zagraniczni studenci usłyszeli, że „jeśli w ciągu dwóch tygodni nic się nie zmieni, to muszą szukać innej szkoły albo opuścić kraj”.

ICE w wydanym oświadczeniu poinformowało, że studenci uczelni Herguan mogą utrzymać legalny status wymagany przez prawo uczęszczając na zajęcia albo kontynuując pracę w ramach stażu Optional Practical Training. Alternatywą jest przeniesienie się do innej uczelni biorącej udział w programie wymiany studenckiej (Student and Exchange Visitor Programme). Niespełnienie tych warunków skutkuje obowiązkiem opuszczenia terytorium USA w ciągu tygodnia.

Pocieszeniem dla studentów może okazać się fakt, że po powrocie do Indii, mogą znów ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię, a sprawa Herguan University nie wpłynie negatywnie na ich kolejne aplikacje.

as

Czytaj:

Hindusi – nowa fala nielegalnych na zielonej granicy USA

Szkoły lotnicze nadal furtką dla cudzoziemców

 

REKLAMA

2131449615 views

REKLAMA

REKLAMA

2131449630 views

REKLAMA

REKLAMA

2133245950 views

REKLAMA

2131449640 views

REKLAMA

2131449643 views

REKLAMA

2131449647 views