REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Wielka obława na nielegalnych. Zatrzymano dziewięciu Polaków

Wielka obława na nielegalnych. Zatrzymano dziewięciu Polaków

-

Władze amerykańskie poinformowały o aresztowaniu ponad 2,900 nielegalnych imigrantów w wyniku siedmiodniowej operacji, największej tego typu akcji przeprowadzonej na terenie całego kraju. Wśród zatrzymanych są tez Polacy…

fot. Reuters / Agenci ICE dokonują aresztowania

REKLAMA

– Naszym celem było usunięcie z terytorium Stanów Zjednoczonych przybyszów, którzy złamali prawo, a jednocześnie oszukali nasz system imigracyjny – poinformował w oświadczeniu dyrektor ICE, John Morton.

Z przekazanych przez policję imigracyjną danych wynika, że 1,282 zatrzymanych miało na koncie więcej niż jedno wykroczenie, a ponad 1,600 zostało skazane za takie przestępstwa jak rabunki, włamania, kradzieże, próby zabójstwa, porwania, czy handel lub przemyt narkotyków.

Jak poinformowała nasz portal rzeczniczka prasowa ICE Nicole Navas, dziewięć zatrzymanych osób to Polacy. Dwie osoby, w wieku 27 i 41 lat, pochodzą z Chicago. Pozostali zatrzymani to mieszkańcy San Diego i Campbell (Kalifornia), Garfield i Hackensack (New Jersey), Madison Heights (Michigan), Cornelius (Karolina Północna) i Aspen (Kolorado).

Tożsamości zatrzymanych Polaków nie ujawniono, gdyż objęci są prawem o ochronie danych osobowych. Jednak, jak mówi Nicole Navas, na wszystkich ciążą zarzuty karne oraz złamanie przepisów imigracyjnych; grozi im wydalenie z USA.

Ponadto spośród wszystkich aresztowanych 681 osób miało już na koncie niezrealizowane nakazy opuszczenia terytorium Stanów Zjednoczonych, a kolejnych 386 nielegalnych wydalonych w USA zdołało nielegalnie powrócić.

W ciągu ostatnich trzech lat w USA dochodzi średnio do 350 tys. deportacji rocznie. Prawie połowa z nich dotyczy osób skazanych za przestępstwa kryminalne.

W przeprowadzonej pod koniec września operacji „Cross Check” wzięło udział 1,900 agentów ICE.

DaB, AS, MB

12 KOMENTARZE

  • znow pastylek nie wziales 🙂
   moze ty sprobuj cos ze mna zrobic jesli potrafisz. ale sadzac po zolci jaka sie leje z twoich zalosnych tekstow sadze ze jedynie co ci w zyciu wyszlo to wlosy. od razu widac ze jestes tanim pospolitym belmonciarskim gamoniem. wspolczuje rodzinie i znajomym o ile ich wogole jeszcze masz…

 1. szkoda tylko tych Polakow, na pewno byli to porzadni ludzie, ciezko pracujacy, a jedynym ich przestepstwem(jesli to mozna nazwac przestepstwem)bylo przedluzenie sobie wakacji na czas nieokreslony.Zadam od Prezydenta Obamy wprowadzenia amnestii dla tych , ktorzy z roznych powodow przedluzyli sobie wakacje!

 2. Klim przeczytaj uważnie pomalutku i jeszcze raz:”Celem operacji „Cross Check” było zatrzymanie osόb nielegalnie przebywających na terenie USA, ktόre miały problemy z prawem. Policja Imigracyjna, ICE (Immigration and Customs Enforcememnt) podała, że zatrzymano ponad 2,900 osόb o bogatej historii kryminalnej, w większości uznanych przez sąd winnymi popełnionych przestępstw.”

  • a na amerykanskich yahoo, przeczytalem skad pochodzili i ze tylko dwoch mialo powazniejsze wykroczenia, handel narkotykami itp i to mexykanie.

  • Miedzy innymi aresztowali tez polakow, slyszalem dzis na amerykanskim radiu.
   Wiele z tych osob nie mialo przeszlosci kryminalnej poza nielegalnym statusem. Wedlug obecnego prawa imigracyjnego kazdy nielegalny to przestepca.

  • No i racja,zamiast siedzieć cicho,spokojnie sobie pracować to oni rozrabiaja,za takie coś -oczywiście ,,do domu,,

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks