0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolecamyRush Limbaugh będzie miał swój pomnik?

Rush Limbaugh będzie miał swój pomnik?

-

Choć większość Amerykanów wciąż oburzanych jest słownictwem Rusha Limbaugh, są i tacy, którzy chcą postawić mu pomnik. Przewodniczący stanowego kongresu stanu Missouri, uważa, że popiersie kontrowersyjnego radiowca stanąć powinno na tamtejszym Kapitolu. Tuż obok innych „zasłużonych synów Missouri”, Harry’ego Trumana i Marka Twaina. 

fot. InformacjeUSA/ Republikanie chcą uhonorować kontrowersyjnego radiowca popiersiem z brązu.

REKLAMA

Pomysł, który przedstawił republikański przewodniczący Izby Reprezentantów legislatury stanu Missouri Steve Tilley spotkał się ostrym sprzeciwem demokratycznych ustawodawców. Republikanin zaproponował, aby wykonane z brązu popiersie konserwatywnego komentatora radiowego stanęło w stanowym Kapitolu obok innych zasłużonych synów Missouri. W budynku Kapitolu Missouri w Jefferson City znajdują się m.in. popiersia prezydenta Harry’ego Trumana i pisarza Marka Twaina.

W liście przekazanym Tilley’owi 47 ustawodawców pisze, że honorowanie Limbaugh w stanowym kongresie jest co najmniej „nie na miejscu” i byłoby promowaniem nienawiści wobec kobiet. „Honorowanie pana Limbaugh, zwłaszcza w kontekście jego ostatnich wypowiedzi byłoby poparciem jego mizoginicznej postawy” – piszą w liście do przewodniczące Izby Reprezentantów Demokraci.

Zobacz: Rush Limbaugh przeprasza studentkę za nazwanie jej “dziwką” i “prostytutką”

Pomysł ten przypadł także do gustu zwykłym mieszkańcom Missouri, gdzie 61 lat temu przyszedł na świat Rush Limbaugh. Pótora tysiąca podpisów pojawiło się pod internetowym protestem przeciwko popiersiu Limbaugh w budynku stanowego Kapitolu. Tysiące osób domagają się zdjęcia programu „The Rush Limbaugh Show” z anteny, po tym jak radiowiec nazwał „prostytutką” i „dziwką” studentkę broniącą prawa kobiet do bezpłatnej antykoncepcji. Mimo przeprosin wielu reklamodawców zdecydowało się zerwać współpracę z radiowcem, który nie pierwszy raz wywołał skandal.

Zobacz: Kolejni reklamodawcy opuszczają Limbaugh

Mimo prostestów Republikanie zbierają pieniądze na popiersie Limbaugh. Ma ono kosztować około 10 tys. dolarów. Choć projektu jeszcze nie ujawniono, my przygotowaliśmy nasza własną- żartobliwą – propozycję.

km


 

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2121773486 views

REKLAMA

REKLAMA

2121773506 views

REKLAMA

REKLAMA

2123569826 views

REKLAMA

2121773517 views

REKLAMA

2121773526 views

REKLAMA

2121773530 views