REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy KKK chce czyścić autostradę w stanie Georgia

KKK chce czyścić autostradę w stanie Georgia

-

Międzynarodowa organizacja związana z Ku-Klux-Klanem – International Keystone Knights of the KKK  chce “wziąć pod opiekę” milowy odcinek autostrady w stanie Georgia. Wszystkie niezbędne aplikacje zostały już złożone w stanowym departamencie transportu. Teraz urzędnicy mają niezły orzech do zgryzienia.

fot. Wikimedia Commons/ Czy KKK zadba o odcinek autostrady w stanie Georgia?

REKLAMA

Tym bardziej, że członkowie organizacji już zapowiadają, że jeśli ich podanie zostanie odrzucone, wejdą na drogę sądową.

Program włączania osób prywatnych, korporacji, organizacji, przedsiębiorstw, które za możliwość ustawienia reklamy swojej firmy przy autostradach biorą jej odcinek pod “opiekę” dbając o jego utrzymanie, jest w USA bardzo popularny.  Żeby jednak otrzymać taki  fragment drogi szybkiego ruchu (w przypadku KKK chodzi o odcinek Route 515) potrzebna jest zgoda lokalnego oddziału departamentu transportu.

Podanie dotyczące fragmentu autostrady koło miejscowości Blairsville w Appalachach wpłynęło do urzędu w hrabstwie Union w stanie Georgia. Statut organizacji zabiegającej o włączenie do programu utrzymywania czystości przy drogach, nie wszystkim się podoba. Kongresman Tyrone Brooks reprezentujący afroamerykańskich urzędników pracujących na stanowiskach wybieralnych (Georgia Association of Black Elected Officials) zaapelował, by odrzucić podanie KKK. W uzasadnieniu napisał m.in.: “To forma pozyskiwania nowych członków oraz próba zmiany postrzegania organizacji. Jaki będzie następny krok? Czy pozwolimy organizacjom neonazistowskim, Al-Kaidzie, talibom dbać o nasze autostrady?”

Wysoki rangą członek International Keystone Knights of the KKK  Harley Hanson zapewnia natomiast, że to jedynie chęć współpracowania z lokalną społecznością, a przedstawiciele jego ugrupowania przy zbieraniu śmieci wzdłuż drogi nie zamierzają pojawiać się w ceremonialnych szatach.

Nie po raz pierwszy KKK chce się włączyć w program”Adopt-A-Highway”. W 2000 r. organizacja otrzymała pozwolenie na zadbanie o odcinek międzystanowej drogi szybkiego ruchu nr 55 na południe od St. Louis. Zgoda została wydana po decyzji sądu federalnego, który nakazał departamentowi transportu z Missouri wydanie stosownego pozwolenia.

tz

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks