REKLAMA

2131891317 views

REKLAMA

2131891316 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolecamyFałszywe deklaracje podatkowe i nienależne zwroty, czyli o bałaganie w IRS

Fałszywe deklaracje podatkowe i nienależne zwroty, czyli o bałaganie w IRS

-

Amerykański urząd podatkowy (IRS) wydał tysiące numerów identyfikacji podatkowej osobom niespełniającym wymogów – wynika z raportu Generalnego Inspektora Skarbu Administracji Podatkowej (TIGTA). W niektórych przypadkach odbywało się to za przyzwoleniem kierownictwa IRS. Kongres domaga się wyjaśnień.

fot. Numery podatkowe są wydawane bez sprawdzania podstawowych wymogów

REKLAMA

Indywidualny Numer Identyfikacji Podatkowej (Individual Taxpayer Identification Number, w skrócie ITIN) został wprowadzony w 1996 roku i pozwala rozliczać się z podatków osobom, które nie posiadają numeru Social Security. Według raportu TIGTA, w 2011 roku IRS rozpatrzył ponad 2,9 mln deklaracji podatkowych złożonych na podstawie ITIN i wypłacił zwrot nadpłaconego podatku w wysokości 6,8 mld dol.

TIGTA poddał kontroli program przyznawania ITIN po tym, jak dotarły do niego skargi pracowników IRS twierdzących, że kierownictwo nie reagowało w sprawie podejrzanych wniosków i było zainteresowane jedynie ilością podań, jakie można rozpatrzyć, bez względu na to, że część z nich może być fałszywa. Jak czytamy w raporcie, procedury IRS wydają się zniechęcać pracowników od oznaczania wniosków jako potencjalnie fałszywe, a szefostwo agencji posunęło się nawet do rozwiązania grupy, której zadaniem było wyłapywanie podejrzanych deklaracji. Według raportu, jednym z powodów takiej polityki jest to, że tak duża liczba wniosków oznacza gwarancję stałego zatrudnienia.

Zobacz także: Amerykański fiskus walczy z rekordową liczbą oszustów podatkowych

Według inspektora, brak adekwatnych kontroli w IRS może prowadzić do tego, że numery przyznawane będą osobom, które nie potwierdziły swojej tożsamości ani statusu imigracyjnego, co z kolei może skutkować fałszywymi zeznaniami podatkowymi.

Uwagę TIGTA zwróciły również adresy powtarzające się w wielu wnioskach. Ze 154 adresów wysłanych zostało około tysiąc wniosków, a do jednego adresu w Phoenix przypisanych jest aż 15 795 numerów identyfikacji podatkowej. Co więcej, 10 adresów zostało użytych do złożenia 53 994 deklaracji podatkowych ze zwrotem podatku na łączną kwotę 86,4 mln dol. Na przykład na jeden adres w Atlancie przypada 23 994 deklaracji i zwrot w wysokości 46,3 mln dol., a na adres w Oxnard w Kalifornii odpowiednio 2 507 wniosków i 10,4 mln dol.

Inspektor dotarł również do 10 kont bankowych, na które wpłacone zostały 23 560 zwroty podatku wynoszące w sumie ponad 16 mln dol., z czego 7,3 mln dol. (z 2 706 zwrotów) wpłynęło na jedno konto.

PW

 

 

6 KOMENTARZE

 1. Jestem za porzadkiem Rona Paul. W Polandzie by sie przydal taki. Tymczasem wyznanie, zacznijmy od oczyszczenia.
  Wyznanie Wiary Leminga z zielonej wyspy POlandii : Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego. Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne
  Tuskowi, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego ogłupienia zstąpił z Kremla. I za sprawą Putina Wielkiego przyjął miliardy z Unii i stał się komuchem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli został poklepany i pochwalony. I ponownie wybrany dnia trzeciego, jak oznajmia OBOP. I wstąpił do Rządu; siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale na następną kadencję, a Kurestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Sikorskiego, jej Ożywiciela, który od Tuska i Rostowskiego pochodzi. Który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Olejnik i Durczoka. Wierzę w jeden, wielki, powszechny i europejski kryzys. Wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów. I oczekuję kromki chleba, szklanki wody i nowej edycji Tańca z Gwiazdami w TVN.

  • i siedmiokrotnie wygrywajac wszystkie mozliwe do wygrania wybory skazujac jedynego prawdziwego polaka patriote z jego partia na siedmikrotne sromotne kleski wyborcze…
   dzieki takim bojwkarzom 8 wybory tez raczej beda wygane 🙂
   czego polsce i rodakom zycze

REKLAMA

2129335038 views

REKLAMA

REKLAMA

2129335053 views

REKLAMA

REKLAMA

2131131373 views

REKLAMA

2129335063 views

REKLAMA

2129335066 views

REKLAMA

2129335070 views