REKLAMA

2131546339 views

REKLAMA

2131546338 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPodróżeDotykasz hotelowego telefonu lub pilota? Możesz się zarazić E.coli

Dotykasz hotelowego telefonu lub pilota? Możesz się zarazić E.coli

-

Hotelowy telefon, pilot do telewizora a nawet lampka nocna – niemal wszystko, czego w hotelowym pokoju dotknęła szmata sprzątaczki może prowadzić do zarażenia pałeczką okrężnicy. Według zespołu badawczego z University of Houston na 81 proc. sprzętów hotelowych występuje bakteria E.coli.

fot.nicolasnova/ Hotelowy pilot telewizyjny jest siedliskiem bakterii E.coli

REKLAMA

Większości z nas wydawać by się mogło, że źródłem bakterii  jest toaleta czy materac, tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest.  Najwięcej groźnych dla człowieka bakterii znajduje się na … pilocie od telewizora – alarmują amerykańscy naukowcy. Jest to bowiem przedmiot, którym posługuj się aż 98 proc. gości hotelowych.

– Nasze badania potwierdziły, że pilot to najbardziej zanieczyszczony obiekt w pokoju hotelowym – powiedział Charles Gerba, mikrobiolog z University of Arizona. – Podejrzewam, że nikt nigdy nie zaprząta sobie głowy czyszczeniem pilota – dodaje Gerba.

Zdaniem naukowców odpowiedzialność za rozprzestrzenianie się bakterii w pokojach hotelowych całkowicie ponoszą ekipy sprzątające. Testy przeprowadzone w wybranych hotelach jednoznacznie dowiodły, że na gąbkach i mopach używanych do sprzątania występuje w dużym nagromadzeniu bakteria pałeczki okrężnicy. Pokojówki nie tylko nie dezynfekują przyborów wykorzystywanych do sprzątania, ale za ich sprawą rozprzestrzeniają bakterię na czyste powierzchnie.

Szczególnym siedliskiem E.coli są zaś wózki do sprzątania, na których bakteria przenosi się na środki wykorzystywane przy czyszczeniu. Zespół naukowców z University of Houston twierdzi, że ekipy sprzątające mają zbyt mało czasu na zadbanie o właściwą higienę i dezynfekcję. W czasie ośmiogodzinnej zmiany pokojówka musi średnio obsłużyć 16 pokoi, w każdym spędzając ok. 30 minut. Limit czasowy jest sprzymierzeńcem bakterii, która przenoszona jest na szmatach do kurzu, mopach i gąbkach.

Amerykański mikrobiolog, dr. Gerba radzi więc, by przed użyciem pilota zabezpieczyć go folią: – Jeśli nie ma jej pod ręką, zawsze można użyć czepka prysznicowego lub prezerwatywy – dodaje naukowiec. Pilot jednak najlepiej wyczyścić chusteczką antybakteryjną lub po prostu owinąć torebką plastikową.

A najlepiej nie dotykać.

Pałeczka okrężnicy, czyli E. coli to bakteria, która wchodzi w skład flory bakteryjnej jelita grubego człowieka. Niektóre jej typy są jednak chorobotwórcze i bardzo groźne. Do głównych objawów zakażenia werotoksycznym szczepem E. coli należą: biegunka, kurczowe bóle brzucha, nudności, wymioty, krew lub śluz w kale. Zakażenie werotoksycznym E. coli może mieć wiele następstw np. może doprowadzić do zespołu hemolityczno-mocznicowego, ostrej niewydolności nerek, a nawet doprowadzić do zgonu”

tz

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Witam, radzę używać pilota w rękawiczkach po każdym przełączeniu kanału nowe zakładać!!! Swoją drogą nie ma tu kibiców siatkówki? Polacy pokonali Brazylię, o piłce nie wspomnę wiadomo, nie wiadomo komu teraz kibicować,dzisiaj Chorwaci i Irlandia. Stawiam na Niemców i Francuzów w finale na dzień dzisiejszy.

REKLAMA

2126675651 views

REKLAMA

REKLAMA

2126675668 views

REKLAMA

REKLAMA

2128471988 views

REKLAMA

2126675678 views

REKLAMA

2126675682 views

REKLAMA

2126675686 views