REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Domy publiczne i sutenerstwo legalne w Kanadzie

Domy publiczne i sutenerstwo legalne w Kanadzie

-

Sąd Apelacyjny prowincji Ontario w minionym tygodniu zakończył fikcję prawną podejmując decyzję potwierdzającą, że prostytucja w Kandadzie jest legalna, podobnie jak prowadzenie domów publicznych i zatrudnianie sutenerów, ochroniarzy i kierowców.

Założona przez trzy właścicielki domów publicznych sprawa dotyczyła zakwestionowania tych przepisów kodeksu karnego, które ich zdaniem były niezgodne z konstytucją. Chodziło przede wszystkim o zatrudnianie sutenerów i innych osób związanych z profesją.

REKLAMA

Sąd uznał, że o ile zyski płynące z zawodu nie są związane z wykorzystywaniem kobiet, wszystko jest zgodne z prawem. Jeśli decyzja nie zostanie zaskarżona, oznaczać to będzie, że zakończy się fikcja prawna, bowiem z przyzwoleniem czy bez, i tak „sex workers” korzystały z całej infrastrukytury związanej z ich zajęciem.

Jedno z najważniejszych postanowień dotyczy stwierdzenia, że zgodnie z prawem można żyć z prostytucji i legalnie prowadzić domy publiczne. Zdaniem sądu, praca w domach publicznych jest bezpieczniejsza niż prostytucja uliczna.

Jednocześnie jednak Sąd Apelacyjny w swoim orzeczeniu zaznaczył, że nie można reklamować usług seksualnych; prostytutkom nie wolno także zaczepiać potencjalnych klientów na ulicy.

Prostytucja w Kanadzie jest legalna, prawo nie zakazuje ani oferowania takich usług, ani płacenia za nie. Dotychczas jednak nie wolno było prowadzić przybytków rozpusty; panie świadczące usługi seksualne nie mogły oficjalnie zatrudniać ani ochroniarzy, ani kierowców, ani sutenerów.

Mimo iż wśród polityków nie ma zgodności co do lagalności prostytucji w Kanadzie, to ponad 60 proc. społeczeństwa jest zdania, że powinna ona pozostać legalna. Przedstawiciele rządu rozważają jednak wniesienie apelacji od podjętej w minionym tygodniu decyzji do Sądu Najwyższego.

mb

7 KOMENTARZE

REKLAMA

Poprzedni artykułGoogle świętuje Prima Aprilis
Następny artykułEpidemia autyzmu w USA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks