REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Co lubią pić Amerykanie?

Co lubią pić Amerykanie?

-

Lipcowe badanie przeprowadzone przez Instytut Gallupa dowodzi, że Amerykanie nie stronią od alkoholu. 66 proc. ankietowanych deklaruje regularne spożycie – średnio cztery napoje alkoholowe tygodniowo. Piwo pozostaje tym najbardziej popularnym. 

fot. flickr/ Amerykanie wciąż najchętniej sięgają po piwo

REKLAMA

Badanie Gallupa pokazuje, że wciąż najukochańszym napojem alkoholowym Amerykanów jest piwo. Dla 39 proc. ankietowanych jest to najczęściej konsumowany alkohol. Na drugim miejscu uplasowało się wino (35 proc.), a na samym końcu alkohole wysokoprocentowe (22 proc.).

Przeciętny Amerykanin spożywa średnio cztery napoje alkoholowe w ciągu tygodnia. Zaledwie 12 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w minionym tygodniu piło alkohol więcej niż osiem razy, a zatem codziennie.

Co ciekawe ponad 1/5 ankietowanych przyznaje, że sięga po alkohol zbyt często. W ubiegłym roku podobnego zdania było nieco mniej, bo 17 proc. uczestników badania. Warto dodać, że to raczej mężczyźni przyznają się do nadużywania alkoholu – trzech na dziesięciu uważa, że pije zbyt dużo. Wśród kobiet na podobny samokrytycyzm zdobywa się 14 procent.

Nawyki spożywania alkoholu wśród Amerykanów różnią się w zależności od płci, rasy i wieku. Według badania mężczyźni nadal piją więcej niż kobiety – konsumują średnio sześć napojów tygodniowo, podczas gdy kobiety przyznają się do zaledwie dwóch.

Grupą społeczną pijącą w USA najwięcej alkoholu są mężczyźni w wieku od 18 do 49 lat. To właśnie ci panowie najbardziej otwarcie przyznają, że zdarza im się pić za dużo. Taką opinię wyraża 36 proc. ankietowanych.

Badanie Gallupa potwierdziło także kolejny stereotyp na temat nawyków konsumpcji alkoholu przez Amerykanów – mężczyźni wciąż najchętniej sięgają po piwo, natomiast ponad połowa kobiet woli wino.

AS

3 KOMENTARZE

    • “katarzyno” 🙂 jak oficjalne…
      jurus, smakoszu piwa powinienes wiedziec cos o ekstrakcie. piwo o malej zawartosci ekstraktu nazywane jest cienkim piwem , lightem lub popularnie sikaczem. tylu mezczyzn ilu chodzi po swiecie i pije piwo wie co ten termin moze oznaczac , tylko nie jurus. jurus pierwszy raz od katarzyny uslyszal ten termin i zapewne sie zaczerwienil…
      idz sie leiej napij piwa , tylko siusiu zrob przed pojciem do lozka zeby do kolejnego moczenia nocnego nie doszlo i odwal sie od katarzyny gdyz jestem jej cichym wielbicielem 🙂

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks