REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Chińczycy kupują kinową sieć AMC

Chińczycy kupują kinową sieć AMC

-

Chińska korporacja Dalian Wanda Group Co. Za ponad 2,6 mld dolarów zamierza kupić AMC Entertainment Holdings – informuje Reuters. Chińczycy chcą zainwestować w AMC pół miliarda dolarów i stworzyć największa na świecie sieć kin.

fot. Andreas Praefcke/ Sieć kinowa AMC trafi w ręce Chińczyków

REKLAMA

Przedstawiciele Dalian Wanda Group Co. poinformowali w poniedziałek, że zamierzają kupić popularną kinową sieć za 2,6 mld dolarów i zainwestować w nią kolejne 500 mln. „Chcemy aby AMC jeszcze bardziej się rozwijało, nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale także w innych krajach świata” – powiedział agencji Reutera szef chińskiego konsorcjum, Wong Jianlin.

Jianlin zaznaczył, że mimo zmiany właściciela kina należące do holdingu AMC Entertainment Holdings funkcjonować będą bez zakłóceń. Główna siedziba firmy nadal znajdować będzie sie w Kansas City. AMC zatrudnia około 18 500 pracowników i jest właścicielem połowy z 50 najbardziej dochodowych kin w Stanach Zjednoczonych.

Zakup AMC przez Chińczyków doprowadzi do powstanie największej na świecie sieci kinowej. Dalian Wanda do tej pory prowadziła działalność wyłącznie na terenie Chin, gdzie jest m.in. właścicielem hoteli, sieci handlowej i 86 kin. Roczne przychody firmy sięgają 16,7 miliarda dolarów.

in

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA