REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolecamyArizona. Kontrowersyjna ustawa antyaborcyjna m.in. o ciąży przed ciążą

Arizona. Kontrowersyjna ustawa antyaborcyjna m.in. o ciąży przed ciążą

-

Na biurko gubernator Arizony Jan Brewer trafiły trzy przyjęte przez lokalną legislaturę ustawy antyaborcyjne. Najbardziej kontrowersyjna z nich dotyczy uznawania początku ciąży na dwa tygodnie przez zapłodnieniem.

fot. Stan Arizona czeka na podpis nowych ustaw antyaborcyjnych

REKLAMA

Jedna z ustaw definiuje moment rozpoczęcia ciąży w pierwszym dniu ostatniej miesiączki kobiety.  Oznacza to, że początek ciąży zgodnie z przegłosowanym w Arizonie prawem, może nastąpić nawet na dwa tygodnie przed zapłodnieniem. Nie brak jednak krytyków wśród lokalnych polityków. Demokrata z Tucson Matt Heinz, który jest także lekarzem, oburza się, że z medycznego punktu widzenia nie jest możliwe dokładne określenie wieku płodu, robi się to zwyczajowo z przybliżeniem 10-14 dni.

Przesunięcie dany liczenia długości ciąży wiąże się ściśle z drugą z ustaw, która zabrania “późnych” aborcji i definiuje je jako wykonane po 18. tygodniu ciąży. W większości stanów “późną” jest aborcja po 20. tygodniu.

Dodatkowo  na podpis gubernator Brewer  czeka kolejne prawo mające chronić lekarzy przed pozwami, jeśli ci zatają informacje na temat zdrowia płodu, które mogłyby skłonić kobietę do aborcji. Odbiera ono także rodzicom prawo do pozywania lekarzy w imieniu dzieci po porodzie.

W nowych antyaborcyjnych regulacjach prawnych znalazł się także zapis dotyczący edukacji seksualnej w szkołach, które mają przedstawiać urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji jako właściwy sposób zachowania w przypadku niechcianej ciąży.

Według waszyngtońskiego Guttmacher Institute 3,8 proc.aborcji przeprowadzanych w całym kraju jest wykonywanych pomiędzy 16. a 20. tygodniem ciąży, 1,5 proc. –  po 21. tygodniu.

Od decyzji i podpisu gubernator Arizony  zależy czy kontrowersyjne ustawy wejdą w życie. Jan Brewer znana jest z zaangażowania w ruchy społecznościowe występujące w obronie życia człowieka od poczęcia.

TZ

Zobacz także: Amerykanki coraz częściej rodzą w domu

9 KOMENTARZE

 1. No i prosze…czego to jeszcze wory herbaciane nie wymysla?
  Jestem ciekaw, kiedy i ktory z tych geniuszy wprowadzi kary cielesne dla mezczyzn za masturbacje lub niecelny wytrysk – przeciez kazdy wytrysk to potencjalnie kilkaset milionow zyc ludzkich. I po co sie zatrzymywac na masturbacji jesli rownie dobrze mozna oskarzyc kazda kobiete o zbrodnie jesli ona miala poronienie…
  Katarzyno, w Arizonie juz teraz nie wolno uczyc historii:
  http://www.thedailyshow.com/watch/mon-april-2-2012/tucson-s-mexican-american-studies-ban

  • Czarus, jesli juz musze tobie radzic na temat eutanazji – przeprowadz sie do Oregon-u, tam jest to legalne. I tym samym, tylko ty bedziesz odpowiedzialny za uwolnienie wielu ludzi (i mnie, LOL). Mam jednak watpliwosci czy ty jestes w stanie tego dokonac (przeprowadzki), gdyz tam mieszka wiekszosc demokratow, co jak wiadomo w twojej niezniszczalnej i wiedzo-odpornej bance myslowej jest uwazane za socjalizm. Mimo wszystko zycze powodzenia…

  • ty znow w ferworze nerwow nie zrozumiales tekstu pisanego….na przyszlosc przeczytaj cos kilkakrotnie nim zaczniesz swoje zalosne referaty produkowac, a jesli dalej nie rozumiesz popros o pomoc kogos bardziej rozgarnietego, moze sasiada

 2. Witam.
  Co sądzicie o życiu?
  Ja cieszę się każdym dniem, życie jest jak ptak, który musi być silny, aby nie dać się zabić, sponiewierać. Każdy z nas ma do wyboru swoją drogę, dobrą lub złą, od nas zależy jej wybór, czasem upadamy, załamujemy się, ale trzeba być silnym i wierzyć w dobro, umie uczyć się na błędach, bo przez całe życie uczymy się czegoś nowego.

REKLAMA

2128844459 views

REKLAMA

REKLAMA

2128844475 views

REKLAMA

REKLAMA

2130640795 views

REKLAMA

2128844485 views

REKLAMA

2128844489 views

REKLAMA

2128844493 views