REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Podróże Stalaktyty, stalagmity i chłód w środku lata

Stalaktyty, stalagmity i chłód w środku lata

-

Mammoth Cave  (Kentucky)

Mammoth Cave znajduje się w parku o tej samej  nazwie – Mammoth Cave National Park, 8 kilometrów od Cave City. Jest to jedno z największych skupisk jaskiń  na ziemi. Niesamowicie widowiskowe.

fot. Wejście do jaskini Mammoth Cave

REKLAMA

Zachęcam  was do odwiedzenia tego miejsca w jakiś gorący weekend. Wyobraźcie sobie: na dworze upał a wy wchodzicie do przyjemnej, chłodnej jaskini. Tylko nie zapomnijcie wziąć ze sobą jakiejś bluzy.W środku jest zawsze naprawdę dużo chłodniej niż na zewnątrz.

Nie radziłabym na tą wycieczkę zabierać psa. Czworonogów nie wolną nam wprowadzić pod ziemię.

Park  ma do zaoferowania dużo atrakcji. W centrum informacyjnym zdecydujecie na co kupić bilet.

Najbardziej popularna jest Mammoth Cave. Na wycieczkę do tej  jaskini  dorośli muszą zapłacić 5 dol. Dzieci  3.5 dol.  Rozbudowana wersja historyczna to odpowiednio: 12 dol. i 8 dol. Myślę,że podstawowa wam wystarczy.Trwa ponad godzinę. Przewodnik opowiada ciekawe rzeczy a  wy podziwiacie stalaktyty, stalagmity i inne cuda natury. To ekscytujące miejsce dla naszych dzieci.Ciągle pytają “Dokąd prowadzi ta dziura?”

Jest też specjalna wycieczka przewidziana tylko dla dzieci od lat 8 do 12. Zorganizowana zresztą bardzo profesjonalnie. Pod opieką przewodnika,w grupach do 12 osób, z kaskami ochronnymi na głowach, dzieciaki zwiedzają groty ucząc się geografii nawet podczas wakacji.

fot. Niezwykłe nacieki wewnątrz jaskini nazywane “zamarzniętą Niagarą”

Wycieczka trwa 2 i pół godziny. Przez pierwsze pół godziny rodzice muszą być z dzieckiem. Nie zapomnijmy zaopatrzyć naszych milusińskich w wygodne buty i ciepłe bluzy. Podczas trwania tego  marszu nie ma nigdzie łazienki, więc zadbajcie, żeby skorzystali z niej wcześniej.

Myślę, że to ogromna frajda  i niezapomniane wspomnienia z wakacji. Przyjemność ta kosztuje 12 dol. od dziecka.

Kiedy wyjdziecie z jaskini, będziecie głodni jak wilki. Macie tu dużo opcji. Są tu specjalne miejsca piknikowe oraz restauracje. Chciałabym was tylko uprzedzić, że na terenie całego parku  nie kupicie nic co posiada procenty. W tym celu musicie się udać do pobliskiego Cave City lub Elizabethtown.

Mam nadzieję,że to nie zniechęci was do tego pięknego miejsca.

Polecam knajpę Hickory Villa. Podają tam super mięso z grilla. Tuż obok jest bardzo znana w okolicy restauracja z pysznym jedzeniem Cracker Barrel. Uprzedzam: jeśli wejdziecie tam z dziećmi, wydacie parę dolarów  w sklepie z pamiątkami, który jest  w środku. Ale jedzenie jest ekstra. Jedna restauracja jest obok drugiej, więc  wystarczy jeden adres do znalezienia obydwu: 800 Happy Valley St. W Cave City.

Jeżeli będziecie mieli ochotę na zwiedzenie jeszcze jednej jaskini tego dnia, to szczególnie polecam Historic Diamond Caverns. Jest po prostu przepiękna. Powinniście ją zobaczyć. Wycieczka trwa ponad godzinę. Kupicie  bilet na miejscu. Jego cena zależy od liczebności grupy.

Gdy jest od 10 do 24 osób zapłacimy 13 dol. za osobę dorosłą a 6 dol. za dziecko.Gdy grupa jest większa od 25 osób – dorośli płacą 12 dol., dzieci 6 dol.

Wiem, że będziecie zmęczeni po dniu pełnym wrażeń. Możecie spędzić noc na polu namiotowym. Najpopularniejszym w okolicy jest Yogi’s w Mammoth  Cave. Podam wam link na ich stronę , bo ceny są tam bardzo zróżnicowane. Przekonacie się, że jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Nowy,kolorowy plac zabaw, wodna zjeżdżalnia, mini golf i inne atrakcje wliczone w cenę.

A wy moi kochani siedzicie sobie i odpoczywacie.

I na wszelki wypadek internetowy adres parku: http://www.nps.gov/maca/index.htm

Nie bądźcie snobami i podzielcie się z innymi praktycznymi informacjami z tego miejsca, jeśli już tam byliście.

Agnieszka

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks