REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Podróże Średniowieczne miasta, w których zatrzymał się czas

Średniowieczne miasta, w których zatrzymał się czas

-

Zamek w Edynburgu fot.Walkerssk/pixabay.com
Zamek w Edynburgu fot.Walkerssk/pixabay.com

Europa to wymarzony cel wakacyjnych podróży mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Spragnionym europejskiej atmosfery polecamy wycieczkę do miast, które posiadają średniowieczny klimat, wspaniałe zabytki i to coś, co sprawia, że chce się do nich wracać.

REKLAMA

Perugia

Perugia jest stolicą włoskiego regionu Umbria. W mieście tym znajdują się niezwykłego uroku stare zabytki. Wśród nich należy wyróżnić bazylikę San Domenico, fontannę Maggiore, ratusz, czy kościół San Pietro. W Perugii odnajdą się też miłośnicy sztuki. To właśnie tam pracował malarz Pietro Vannucci, który od nazwy miasta zaczerpnął swój pseudonim Perugino. Odwiedzając Perugię mamy okazję skosztowania popularnych czekoladek. Miasto oferuje wiele – cudny średniowieczny charakter, zabytki, sztukę i słodkości.

Toledo

Kolejnym miastem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest hiszpańskie Toledo. W tym mieście uwagę przyciągają wspaniałe krajobrazy, a jego dodatkowym atutem jest położenie na wzgórzu. Toledo to zabytki pochodzące z kilku kultur, piękne świątynie i przede wszystkim wpisana na listę UNESCO starówka ze średniowiecznym układem ulic, którą uważa się za jedną z najpiękniejszych w całym kraju. Miasto skrywa wiele malowniczych zakątków. Warto je zwiedzić, tym bardziej, że leży w bliskiej odległości od popularnego Madrytu.

Brugia

Brugia znajduje się w Belgii. To miasto bardzo stare, z uwagi na liczne kanały nazywane jest „flamandzką Wenecją”. Zdecydowanie najpiękniejszym zakątkiem Brugii jest starówka wpisana na listę UNESCO. Zachwyca średniowieczną zabudową, a podczas spaceru brukowanymi uliczkami można odnieść wrażenie, że czas tam płynie inaczej. Atmosfera miejsca jest niezwykła. Trzeba dodać, że Brugia jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy. Będąc tam koniecznie trzeba zajrzeć do muzeów, np. do Muzeum Memlinga, czy Groeninge.

Edynburg

Edynburg to jedno z piękniejszych miast w Europie. Znajdziemy w nim niesamowitą, wiktoriańską zabudowę i stare puby. Nie brakuje też ładnych widoków. Ciekawym miejscem jest zabytkowe stare miasto, wpisane w średniowieczny klimat. Koniecznie trzeba skusić się na długi spacer ulicami starówki, wizytę w zamku Edynburskim, czy katedrze St. Giles. Trudno uwierzyć, że dawniej Edynburg nazywano „starym kopciuchem”.

Carcassonne

Carcassonne to niewielkich rozmiarów miasto położone w południowej Francji. Jego zabytkowa architektura jest zachwycająca i stanowi największy średniowieczny kompleks urbanistyczny na terenie Starego Kontynentu. Zabytkową część miasta od jego nowocześniejszej części oddziela rzeka Aude. W Carcassonne podziwiać można warownię, w skład której wchodzi ponad 50 wież oraz zamek. Ciekawą budowlą jest także romańsko – gotycka bazylika St. Nazaire. Od kilkunastu lat stare miasto znajduje się na liście UNESCO. Co roku kilka milionów turystów odwiedza Carcassonne, a to najlepsza reklama tego miejsca.

Tallinn

Tallinn to stolica Estonii. Miasto nie jest duże, ale olśniewa ilością zabytków. Na szczęście udało się odbudować zniszczone podczas II wojny światowej średniowieczne obiekty. Jednym z najciekawszych miejsc jest starówka. Uwagę w mieście przyciąga m.in. baszta Gruba Margarita, ratusz, katedra Newskiego, czy kościół św. Olafa. Stare miasto – podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych miejsc – także zostało wpisane na listę UNESCO. Warto odwiedzić Tallin przy okazji spędzania wakacji w Polsce, z której już bliżej niż z USA.

REKLAMA

Poprzedni artykułChroniczny lęk
Następny artykułWycinka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks