REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPodróżeKilka powodów, aby odwiedzić Nową Zelandię

Kilka powodów, aby odwiedzić Nową Zelandię

-

Macie ochotę zupełnie zmienić otoczenie i wybrać się gdzieś naprawdę daleko? Jeśli tak, polecamy Nową Zelandię. To miejsce niezwykłe i fascynujące – warto wziąć je pod uwagę planując wakacyjne podróże.

Fiordy i lodowce

REKLAMA

Fiordy kojarzymy przede wszystkim z Norwegią. Jednak na terenie Nowej Zelandii znajduje się niezwykły Park Narodowy Fiordland. Jest to popularny cel biur turystycznych, które proponują wycieczki do prawie zupełnie odizolowanego Doubtful Sound oraz fiordu Milford Sound. Prawdziwą frajdę sprawi rejs statkiem, podczas którego można zobaczyć pingwiny, delfiny i foki. Nie mniej fascynująca jest wizyta na lodowcach Fox i Franz Josef –  uważanych  za najbardziej dostępne lodowce na świecie, ponieważ piesza wycieczka do ich języków zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut. Ciekawy jest też fakt, że lodowce schodzą do lasów deszczowych.

Zjawiska geotermalne

Nowa Zelandia z uwagi na swoje położenie i geologię jest miejscem zjawisk geotermalnych. Całą ich gamę podziwiać można w okolicach Rotorua. Znajdziemy tam m.in. solfatary, geotermalne źródła siarkowe i gejzer Pohutu, który na wysokość 20 metrów wyrzuca strumienie gorącej wody i pary. Miasto Rotorua nazywane jest nowozelandzką stolicą zjawisk geotermalnych. Jest chętnie odwiedzane, oferuje rozwiniętą bazę gastronomiczną oraz noclegową.

Plaże

Wyspiarski charakter Nowej Zelandii odpowiada miłośnikom piasku i wody. Kraj przyciąga swymi plażami. Szczególne uznanie należy się plażom Ninety Mile Beach i Waihi Beach –idealnej dla surferów oraz plaży z czarnym piaskiem – Piha. Cała linia brzegowa Nowej Zelandii jest wyjątkowo piękna.

Filmowe scenerie

Nowa Zelandia to miejsce, gdzie kręcono plenerowe sceny do serii filmów „Władca Pierścieni”. Miłośnicy tego oskarowego dzieła koniecznie powinni wybrać się do miasteczka Matamata, gdzie mieści się zbudowana na potrzeby filmu wioska Hobbitów. Fani Śródziemia mogą wybrać się na wycieczkę tropem filmowych scen.

Kultura Maori

Mimo że rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii – Maorysi stanowią obecnie niewielki procent mieszkańców wyspy, starają się dbać o swoje korzenie i specyficzny język. Dawniej byli to ludzie wojowniczy i słynęli z rzeźby i charakterystycznego tatuażu. Poznanie ich kultury jest niezapomnianym doświadczeniem.

centerfly_LOGO

 

fot.Mijica/FreeImages

REKLAMA

2102962278 views

REKLAMA

2102962512 views

REKLAMA

2104758903 views

REKLAMA

2102962654 views

REKLAMA

2102962754 views

REKLAMA

2102962863 views