REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Podróże Kiedy kupimy najtańsze bilety lotnicze?

Kiedy kupimy najtańsze bilety lotnicze?

-

Podróże samolotem wciągają. Jeśli raz uda nam się kupić tani bilet, to więcej niż pewne, że będziemy znów „polowali” na tanie oferty.

O popularności samolotów, jako środka transportu, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Dzięki nim szybko możemy dotrzeć do celu i – co ważne – bilety lotnicze można kupić w naprawdę dobrych cenach. Wiele osób nadal uważa, że latanie to wysokie koszty, a to nieprawda. Mamy kilka praktycznych podpowiedzi dla tych, którzy zastanawiają się kiedy można kupić bilet lotniczy w korzystnych cenach.

REKLAMA

Stara jak świat prawda, że podstawowym kryterium wyboru klienta jest cena, bez względu na branżę. Bilety lotnicze – w zależności od wybranego celu podróży, mogą być relatywnie bardzo dużym kosztem w naszym wyjazdowym budżecie. Zadbajmy więc o to, aby nie przepłacać tam, gdzie nie jest to konieczne. Aby tak było, należy zwrócić uwagę na kilka drobiazgów, mogą one mieć kluczowy wpływ na finalne koszty naszej podróży.

Kto pierwszy, ten lepszy

Im wcześniej, tym lepiej – to prosta zasada. Odkładanie zakupu biletów na ostatnią chwilę nigdy nie jest opłacalne. Niech sobie spokojnie czekają wraz z nami na termin podróży. Jeśli tylko jest taka możliwość, powinniśmy w miarę wcześnie zarezerwować bilet. Najlepiej od jednego do trzech miesięcy przed wylotem. Dzięki temu, koszty biletu mogą być mniejsze nawet o 60-70 procent. To, ile kosztuje bilet, często zależy od klasy rezerwacyjnej. Linie dodają do systemu rezerwacyjnego określoną ilość biletów i ustalają ceny w danych klasach. Kiedy zapełniają się zarezerwowane miejsca w samolocie, ubywa tanich biletów.

Dni tygodnia

W niektóre dni tygodnia koszty przelotów można obniżyć. Trzeba wiedzieć, że ceny lotów do typowo wypoczynkowych miejscowości zwykle najkorzystniejsze są we wtorki i środy. Loty w soboty i niedziele są znacznie droższe. Polityka cenowa linii lotniczych często polega na obniżkach cen lotów do miast, które związane są raczej z biznesem – wtedy loty weekendowe są tańsze.

Święta

Ceny przelotów są najwyższe w okresie świątecznym. Trzeba liczyć się z tym, że Boże Narodzenie w Rzymie, czy bajeczna noc sylwestrowa w Paryżu – mogą słono kosztować.

Lot w obie strony

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty regularnych linii lotniczych, może okazać się, że taniej będzie jeśli kupimy bilet w dwie strony. Jednak wciąż cena zależy od dnia tygodnia, w którym przypada wylot. Korzystnie też jest spędzić za granicą weekend i wrócić w niedzielę, gdy bilety są trochę tańsze.

Promocje

Obecnie pojawiają się liczne promocje różnych przewoźników. Nawet regularne linie oferują obniżki cen, choć oczywiście największe promocje proponują tani przewoźnicy. W ich przypadku najlepiej śledzić oferty, systematycznie zaglądać na stronę internetową, ponieważ okazje pojawiają się i szybko znikają. Zaskakują, dlatego trzeba być na bieżąco. Na stronie internetowej centerfly.pl również znajdziecie promocje lotnicze.

Z przesiadką, czy bez?

Chcemy podróżować komfortowo. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy ów komfort – polegający na jednym, bezpośrednim locie – zamiast podróży z przesiadkami, jest wart tak znaczącego podniesienia ceny. Bilety bezpośrednie kosztują zawsze więcej, niż te na loty z przesiadkami.

Jeden przewoźnik – tańszy bilet

Jeśli decydujemy się na lot z przesiadkami, cena będzie możliwie najniższa wtedy, kiedy wybierzemy łączoną usługę tych samych linii lotniczych. Starajmy się wyszukiwać połączenia, które obsługuje ten sam przewoźnik.

Różne dni, różne godziny

Jeśli terminy naszej podróży nie są ściśle uwarunkowane konkretnymi datami, kupując bilety, warto zaznaczyć opcję „+/-” – elastyczne daty podróży; system rezerwacyjny wyszuka wtedy dla nas także połączenia w terminach w okolicy wybranej daty. Bardzo często bilety weekendowe, lub o wcześniejszych (mniej wygodnych) godzinach, kosztują mniej – warto się temu przyjrzeć.

Centerfly.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks