REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPodróżeJak znaleźć tanie hotele w USA

Jak znaleźć tanie hotele w USA

-

fot.1435201/pixabay.com
fot.1435201/pixabay.com

Jak znaleźć i jak zarezerwować tani hotel lub motel w USA? Gdzie w Internecie można odszukać najlepsze ceny oraz oferty promocyjne amerykańskich hoteli? Tego rodzaju pytania zapewne rodzą się w głowie każdego turysty planującego wycieczkę po USA.

Przed wyjazdem na pewno większość osób próbuje odszukać na własną rękę atrakcyjne oferty noclegowe używając do tego celu popularnych wyszukiwarek (Google, Yahoo, Bing). Z doświadczenia wiem, iż jest to czasochłonny i mało skuteczny sposób na znalezienie hotelu po przystępnych cenach. Przeszukiwanie kilkudziesięciu stron oraz serwisów online sprowadza się przeważnie do tego, że za pierwszym i drugim razem nie znajdujemy nic ciekawego i całą operację powtarzamy kolejne ileś tam razy.

REKLAMA

Szukając miejsc noclegowych zazwyczaj staram się brać pod uwagę następujące rzeczy.
1. Cena hotelu powinna mieścić się w przedziale 50-65 dol. za noc.
2. Lokalizacja hotelu powinna znajdować się jak najbliżej atrakcji turystycznych.
3. Cena pokoju zarezerwowanego w ostatniej chwili (po godzinie 18.00) nie powinna być wyższa niż cena standardowego pokoju w tym hotelu plus 10-15 procent.

Sposób na tanią rezerwacje jednak istnieje!
Istnieje kilka sposobów na to, aby znaleźć i zarezerwować noclegi w amerykańskich hotelach po naprawdę niskich cenach. Proszę jednak nie nastawiać się na to, iż podane niżej porady sprawdzą się w każdym z wybranych przez Was hoteli. Warto jednak spróbować co najmniej jednego z podanych sposobów.
Porównywarka cen usług hotelowych w USA: kayak.com

Najbardziej popularnymi porównywarkami cen usług hotelowych w Stanach Zjednoczonych są serwisy internetowe kayak.com, hipmunk.com oraz trivago.com. Oferują one użytkownikowi możliwość wyszukiwania i jednoczesnego porównywania cen hoteli znajdujących się w najpopularniejszych serwisach online (Expedia, Hotwire, Orbitz, itp.).

Zamiast spędzać mnóstwo czasu na pojedyncze przeszukiwanie stron internetowych, podane serwisy wyświetlą nam równocześnie w bardzo przejrzysty sposób wszystkie aktualnie dostępne oferty z kilku źródeł.

Zniżki na pokoje hotelowe: kupony rabatowe
Amerykanie wręcz zakochani są w kuponach rabatowych. Zachęcam was również do podobnej zabawy i sprawdzenia najpopularniejszej ze stron internetowych w USA oferującej kupony rabatowe. Kupony te są akceptowane przez kilkanaście największych sieci hotelowych w USA:
www.retailmenot.com/coupons/hotel
www.couponheaven.com/offer/
www. Grupon.com

Podróżuj po Stanach poza sezonem
Jeśli istnieje taka możliwość, spróbujcie dostosować datę swojej podróży po USA do tych dni, w których hotele zazwyczaj mają deficyt turystów. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ ceny usług hotelowych oferowanych poza sezonem spadają nawet o 30-40 procent. Doskonałym narzędziem ułatwiającym sprawdzenie najtańszych dni w hotelach w USA jest strona https://www.google.com/hotelfinder.
Wystarczy wpisać datę naszego pobytu, a następnie kliknąć na ikonkę “select flexible dates”, która wyświetli nam przejrzysty wykres cen za nocleg w zależności od dnia tygodnia.

Rezerwacja hoteli online – aplikacja mobilna Hotel Tonight
Hotel Tonight to chyba najlepsza aplikacja mobilna z jakiej miałem okazję korzystać przy szukaniu miejsca hotelowego. Obsługa programu jest banalnie prosta. Wystarczy ściągnąć jego darmową wersję z Google Play lub iTunes i zainstalować ją na telefonie lub tablecie. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie znajdzie waszą lokalizację i wyświetli promocyjne oferty hoteli znajdujących się w okolicy. Hotel Tonight idealnie sprawdza się w momencie, gdy znajdujecie się w zupełnie dla was nieznanej lokalizacji i gdy wszystkie tradycyjne metody przeszukiwania hotelu “last minutes” zawiodły.

Lokalne gazety oraz informatory turystyczne
Lokalne gazety oraz biuletyny reklamowe to wciąż bardzo dobre źródło informacji o hotelach i motelach. Proszę pamiętać o tym, że zwykle małe, prywatne hotele często nie uczestniczą w programach partnerskich oferowanych przez duże koncerny internetowe takie jak Expedia, Orbitz, itp. Po prostu nie opłaca im się odprowadzać części zarobionych pieniędzy do kieszeni „dużego brata”. Często dzwoniąc do takiego miejsca będziecie mogli porozmawiać bezpośrednio z jego właścicielem (co w dużych sieciach jest niemożliwe) i jestem przekonany, że będzie on skłonny wynegocjować z wami naprawdę korzystną cenę za pokój hotelowy.
Lokalne gazety oraz informatory możecie otrzymać za darmo na wszystkich stacjach benzynowych, w biurach informacji turystycznej (ang. visitors center), a także w sklepach spożywczych i restauracjach.

Na koniec jeszcze jedna, ważna informacja dotycząca ceny jaką zapłacicie za nocleg.
Zawsze należy sprawdzić czy w cenę hotelu nie są wliczone dodatkowe opłaty.
Przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji proszę upewnić się, że suma jaka widnieje na rachunku jest ceną ostateczną (ang. total price lub final price). Niektóre hotele doliczają do rachunku sprytną opłatę kryjącą się pod nazwą “resort fee”, która może wynosić od 8 do 20 dol. za dzień pobytowy. Należy również sprawdzić czy nie otrzymamy dodatkowej opłaty za używanie hotelowej siłowni, basenu, Internetu Wi-Fi, a także czy parking, na którym zostawiamy nasz samochód jest faktycznie bezpłatny. Aby uniknąć tych przykrych niespodzianek należy zawsze zapytać w recepcji hotelowej, które z dodatkowych usług oferowanych przez hotel wliczone są w cenę noclegu.

Paweł Paluch

Interameryka.com,  przewodnik po USA

REKLAMA

2097996524 views

REKLAMA

REKLAMA

2097996757 views

REKLAMA

2099793149 views

REKLAMA

2097996900 views

REKLAMA

2097997001 views

REKLAMA

2097997111 views