REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPodróżeAlergia w podróży

Alergia w podróży

-

fot.keulefm, Mojpe/pixabay.com
fot.keulefm, Mojpe/pixabay.com

Każdy alergik wie, że nawet niewielka zmiana w otoczeniu może spowodować pojawienie się reakcji alergicznej. Dlatego tak ważne jest zachowanie ciągłej ostrożności i unikanie czynników wyzwalających alergię, która potrafi zepsuć wakacje na dobre. W jaki sposób najlepiej radzić sobie z alergią w podróży – jak jej zapobiegać i jak zareagować wtedy, gdy już się pojawi?

Ważna klimatyzacja

REKLAMA

Warto zadbać o sprawną i czystą klimatyzację. Jeżeli planujesz dojazd własnym samochodem, sprawdź czystość całego układu klimatyzującego – zleć jej wyczyszczenie i odgrzybienie. Czysty musi być też filtr kabinowy. Gdy klimatyzacja nie jest czyszczona regularnie, wtedy zaczynają rozwijać się w niej grzyby, bakterie i inne drobnoustroje, które wydmuchiwane są na pasażerów i mogą powodować uczulenia.

Miej przy sobie leki

Tym, co może szybko zmniejszyć niepożądane objawy, są leki antyalergiczne, przeciwhistaminowe, a także glikokortykosteroidy. Dzięki nim możesz szybko zmniejszyć obrzęki, świąd, kichanie, mają one także działanie przeciwzapalne. Dostępne są w różnych formach – aplikatorów do nosa, na skórę, inhalatorów czy tabletek. Nie zapomnij zabrać ich ze sobą na swoje wakacje – pomogą ci, gdy pojawią się męczące symptomy alergii.

Sprawdź adresy alergologów

Chociaż najlepiej, żeby specjalista nie był potrzebny w trakcie wakacji, to jednak warto mieć pod ręką jego adres. Sprawdź w internecie adresy dobrych alergologów w miejscu, do którego się wybierasz. Lepiej dmuchać na zimne i nie musieć szukać poradni w ostatniej chwili, gdy męczące objawy już się pojawią.

Unikaj nadmiernego ruchu

Pamiętaj, że dla alergika alergenami są nie tylko czynniki zewnętrzne. Reakcję mogą wywołać jego własne wydzieliny, na przykład pot. Dlatego, żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii, nie ruszaj się zbyt dużo, zwłaszcza gdy wypoczywasz w miejscu, w którym temperatury są na co dzień wysokie. Stosuj dodatkowo profilaktyczne kosmetyki, które pomogą ci w zabezpieczeniu skóry przed podrażnieniami.

Uważaj na to, co jesz

Jeżeli zamierzasz wybrać się w nieco bardziej odlegle zakątki świata, warto byś zwiedził je także od strony kulinarnej. Często trudno odmówić sobie chociaż kęsa egzotycznych potraw, ponieważ może być to jedyna okazja, aby w nich zasmakować. Alergicy powinni mieć się na baczności, bo nowe jedzenie może spowodować nieprzewidziane reakcje organizmu, nie tylko alergiczne. Najlepiej nie jeść niczego nieznanego, a jeżeli nie możemy się powstrzymać, to spróbować na początek tylko trochę, żeby sprawdzić efekty. Często problemem są nie same składniki, z których przygotowuje się potrawy, ale dodawane do nich przyprawy.

Dokładnie sprawdź hotel

Alergik nie może zapomnieć, aby dokładnie sprawdzić miejsce, w którym zamierza spędzić noc. Przed rezerwacją najlepiej zapoznać się bliżej z opiniami na temat poszczególnych hoteli, szczególnie zwracając uwagę na panujące w nich warunki higieniczne. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że pokój hotelowy będzie czysty, a pościel i ręczniki, w których czają się roztocza, często zmieniane. Uważaj również na domki letniskowe i nocowanie na kempingach i po namiotem, gdzie o ujawnienie objawów alergicznych nie tak trudno.

Jeżeli chcesz wybrać się na wakacje i masz problemy z alergią, najważniejsze jest zachowanie ostrożności w codziennych czynnościach. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie przed samym wyjazdem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, żeby mieć pewność, że wypoczynek będzie mógł przebiegać bez męczących objawów alergii, które potrafią zepsuć najbardziej wyczekiwane od dawna wakacje.

centerfly_LOGO

REKLAMA

2107584500 views

REKLAMA

REKLAMA

2107584732 views

REKLAMA

2109381123 views

REKLAMA

2107584873 views

REKLAMA

2107584972 views

REKLAMA

2107585080 views