REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco W trosce o najbliższych. Historia prawdziwa 

W trosce o najbliższych. Historia prawdziwa 

-

Państwo Anna i Robert Zientkowie mieszkają na przedmieściach Chicago. Mają duży dom, psa i przestrzeń, o której marzyli od czasu, gdy zamieszkali w skromnym apartamencie na północy Chicago, prezencie ślubnym od rodziców i dziadków Roberta. 

Robert urodził się w Chicago, a jego rodzice pochodzą z tej samej miejscowości w Polsce. Poznali się na pikniku w Yorkville, gdzie dziadkowie Roberta spędzali często letnie niedzielne popołudnia. Rodzina Roberta od zawsze była związana z PNA, każdy nowonarodzony Zientek (lub Zientkówna) dostawał swoją polisę ubezpieczeniową w chrzcinowym podarunku. Bo i co maluchowi jest bardziej potrzebne do szczęścia oprócz miłości i ciepłego mleczka? Bezpieczeństwo w ramionach rodziców i zabezpieczenie finansowe na przyszłość, gdy wkroczy w dorosłe życie. Reasumując, Zientkowie zawsze twardo stali na ziemi i tego samego uczyli swoje dzieci.

REKLAMA

Anna przyleciała do Stanów Zjednoczonych z koleżanką na wakacje. Poznała Roberta i gdyby nie stanowcze nalegania rodziców pewnie, by już wtedy została w Chicago. Wróciła jednak do swojej miejscowości, skończyła studia i po roku od ich spotkania w Chicago, Robert przyleciał do Polski by, zgodnie z tradycją, poprosić rodziców o jej rękę.

Zientkowie są właścicielami nieźle prosperującej firmy transportowej. Robert jest odpowiedzialny za wszystko z wyjątkiem księgowości, która stała się domeną  wychowującej dzieci Anny. Firma działa dobrze, a ostatnio, mimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa nawet bardzo dobrze. Mają zamówienia lokalne i właśnie nawiązali współpracę ze znaną firmą wysyłkową.

Właśnie z powodu obecnej sytuacji oraz ruchu w interesie, Robert zdecydował, że musi podwyższyć sobie wysokość ubezpieczenia na życie i skontaktował się w ubiegłym tygodniu z biurem PNA. – Jestem młody, zdrowy i chociaż nie należę do grupy wysokiego ryzyka, to mam do czynienia z innymi ludźmi i nigdy nic nie wiadomo. Moja stara polisa nie wystarczy na zabezpieczenie rodziny. Czas na coś większego, co mi pan może zaproponować i jak szybko możemy to załatwić, zapytał  Robert przedstawiciela PNA.

Robert i Anna zdecydowali się przyjechać do biura PNA.  Z zachowaniem wszelkich rekomendowanych środków ostrożności, w przestronnym biurze PNA wysłuchali wszystkich zaprezentowanych opcji. Zdecydowali, że w ich sytuacji najlepszą opcją będzie ubezpieczenie 20-letnie, terminowe.  – Mam 41 lat, moja rodzina będzie zabezpieczona na wypadek, gdyby mnie zabrakło w czasie, kiedy dzieci są jeszcze na naszym utrzymaniu, spłacamy pożyczkę na dom i rodzinna firma prosperuje. Ania sobie z czasem ze wszystkim poradzi, ale zanim wszystko uporządkuje, potrzebne będzie finansowe zabezpieczenie, z przekonaniem stwierdził Robert.

Rozważając opcję 20-letniej polisy terminowej na $500,000 z dodatkowym zabezpieczeniem w razie wypadku na $300,000 za $82.53 miesięcznie, (41-letni, niepalący) Robert wybrał jednak ubezpieczenie na życie w wysokości $750,000, z dodatkowym zabezpieczeniem w razie w wypadku na $300,000 za $113.13 miesięcznie.

Anna, przysłuchując się prezentowanym Robertowi opcjom ubezpieczeniowym, poprosiła przedstawiciela PNA o porównanie cen na stałą polisę w wysokości $50,000, którą wykupiła przed dwoma miesiącami online, w bardzo znanej firmie ubezpieczeniowej. Jej składka wynosi $71.95 miesięcznie. Okazało się, że taki sam plan ubezpieczenia w PNA kosztowałby ją tylko $42.93 miesięcznie. Anna ma 38 lat, jest niepaląca  i nie ma problemów ze zdrowiem. Zdecydowała, że przeboleje wydane w tej firmie pieniądze i zakupi w PNA nową polisę na życie na $100,000 z dodatkowym zabezpieczeniem w razie wypadku również na $100,000 za $83.61 miesięcznie. – To będzie kiedyś ode mnie, dla dzieci, stwierdziła Anna wpisując ich imiona jako spadkobierów.

Powyższa historia jest prawdziwa, aczkolwiek zmienione są imiona bohaterów.

W obecnych czasach, w obliczu zagrożeń, które przypominają scenariusz hollywoodzkiej superprodukcji, posiadanie ubezpieczenia na życie jest niezwykle ważne. Jest dowodem naszej odpowiedzialności własnej oraz troski o najbliższych.

Polish National Alliance (Związek Narodowy Polski) zabezpiecza finansowo Polonię od 1880 roku. Jest odpowiedzialną i konserwatywną finansowo organizacją, która służy swoim członkom i chroni ich rodziny opierając się skutecznie nawet największym burzom dziejowym. Biuro PNA-ZNP funkcjonuje w czasach pandemii koronawirusa z zachowaniem wszelkich rekomendowanych przez władze środków bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług finansowych oraz programów członkowskich. Doradzimy, wybierzemy, zabezpieczymy! Prosimy o kontakt z lokalnym reprezentantem, lub biurem głównym PNA: 1-773-286-0500 wew. 325 (Bart), 344 (Halina), 330 (Jolanta)

www.pna-znp.org

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA